80,076 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA

başhemşire veya sorumlu hemşire olmak için????

Son Mesajınız 04-01-2012, 15:57 Nurcanemin tarafından gönderildi. 75 yanıt.
( Toplam 76 Mesaj ) 3 Sayfadan 1 -   1 2 3 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  29-10-2007, 16:07 26479

başhemşire veya sorumlu hemşire olmak için????

merabalar ben bişeyi merak ediyorumda sizlere sormak istedim şu an öğrenci olduğum için pek bi bilgim yok. baş hemşire yada sorumlu hemşire olmak için sadece deneyimmi gerekli yoksa yüksek lisans yapmak gerekirmi? bilgi verirseniz sevinirim :)
    Bir Tek SENN...ÖMRÜM...
  •  29-10-2007, 16:22 26490 Cevap 26479

Cevap : başhemşire veya sorumlu hemşire olmak için????

sorumlu hemşire olabilmek için bizim hastane için konuşmak gerekirse mutlaka supervisorlük yapmış olmak gerekioy. başhemşire olmak içinde 10yıllık bir iş deneyimi gerekiyo ama 2 yılda başhemşire olanda varmış(eh artık nasıl olunduğunu tahmin etmişindir:) yükseklisans yapmış olman tabikide diğerlerinin önüne geçmeni sağlar.
    gül fidanı nereye dikilirse dikilsin gül fidanıdır.
  •  01-11-2007, 19:02 27666 Cevap 26490

BU TÜR OLAYLAR GENELLİKLE HASTANE POLİTİKASI İLE İLGİLİDİR. BEN YÜKSEK LİSANS YAPIYORUM VE TEZ AŞAMASINDAYIM. YENİ HEMŞİRELİK YASASI ŞUNU ÖN GÖRÜYOR. "YÜKSEKLİSANS YAPMIŞ HEMŞİRELER ÇALIŞTIKLARI HASTANEDE YÖNETİCİ KADRTOSUNA GELMEYİ İSTEME HAKKINA SAHİPTİR VE İSTEDİKLERİ TAKTİRDE BU KADR9ODA ÇALIŞTIRILMALIDIRLAR." ANCAK ŞÖYLE OLAYLARDA OLABİLMEKTE. HENÜZ HİÇBİRŞEY BİLMEYEN DENEYİMSİZ HEMŞİRELERDE SÜPER VAYZIR OLABİLİYOR. BİZİM HASTANEMİZDE OLDUĞU GİBİ. KISACASI YÜKSEKLİSQANS YAPARSAN HAKKIN VAR. ANCAK HASTANE POLİTİKASIDA ÖNEMLİ. HAKKINI ARAMANA BAĞLI.
  •  01-11-2007, 23:14 27751 Cevap 27666

herhangi bir idari görevde çalışmak için öncelikle idare edeceğiniz birimlerde tecrübeniz olmalı ki ,neyi neden ne yaptığınızın anlamı olsun.aksi takdirde size öğretileni yaparsınız.şu ana kadara mevcut olan idarecilerin hangi yönleri eleştiriliyoruz?öncelikle çalışma şartlarının iyileştirilmesi için değil kendisine öğretilenleri yaptıkları için.....iyi bir idareci çalıştığı birimi iyi tanır.çalışanları çalıştıkları işi iyi bilir.bizdeki idareciler  ise hiçbirşeyden almayan kolay şekil verileilen oyun hamuru gibiler.başhemşire olmak için amaç ,koltuk sevdası olmamalı.idealler olmalı.hedeflerinizi belirlerken diğer kişilerin hayatını mahvetmeyin.onarın:)
    BaCıLaR
  •  02-11-2007, 22:38 27954 Cevap 26479

bildiğim kadarıyla bi statü şart.yuksek lisans gibi.adamını da bulmak yetebilio vicdanına kalmış.ve şu anda o kadar sinirliyim ki SORUMLU hemşire kendini bşka bişeler sanıp hakaretler etmeye başlayıncaSORUNLU hemşire oluyo malesef.

BİRDE BAKIM PLANI İLE İLGİLİ EKSİĞİM VAR.Bİ KAÇ ÖRNEK YAZARSANIZ ÇOK İYİ OLUR.Embarrassed

TŞKKÜR ŞMDİDENWilted Flower

sosmivida
  •  02-11-2007, 22:38 27955 Cevap 26479

bildiğim kadarıyla bi statü şart.yuksek lisans gibi.adamını da bulmak yetebilio vicdanına kalmış.ve şu anda o kadar sinirliyim ki SORUMLU hemşire kendini bşka bişeler sanıp hakaretler etmeye başlayıncaSORUNLU hemşire oluyo malesef.

BİRDE BAKIM PLANI İLE İLGİLİ EKSİĞİM VAR.Bİ KAÇ ÖRNEK YAZARSANIZ ÇOK İYİ OLUR.Embarrassed

sosmivida
  •  02-11-2007, 22:38 27956 Cevap 26479

Cevap : başhemşire veya sorumlu hemşire olmak için???? BETÜŞŞ

sosmivida
  •  05-11-2007, 21:26 29261 Cevap 27666

yuksek lısans için hangı sınavlara gırdınız  bıde okul diploma notunun cok önemi varmı bende yapmak ıstıyorum ama mezun olabılırsemmmmmmmmm:)
    çok zorrrrrrrrrrrrrrrrrr
  •  05-11-2007, 22:03 29269 Cevap 29261

yükseklisans için okul puanıda önemli ama asıl önemli olan üds yada kpds den iyi bi puan alamk ayrıca bide ales va tabikiki. ales ten en az 70 almak gerekiyo. başarılar. aklımdyken ekleyelim, her okul üds yada kpds puanı itemiyormuş, her üniversitenin kendi açtığı dil sınavı oluyor, onlardan da ii bi not almak yeterli olabiliyormuş başarılar.
  •  09-11-2007, 13:57 29886 Cevap 26479

bak  kardeşim hemşireliği falan bırak  git kendıne başka bi meslek bul.hazır vakıt varken öğretmenliği fln dene
  •  10-11-2007, 1:27 29960 Cevap 29886

bu devirde öğretmen olmak maalesef söylüyorum ki hiç bi aklı selimin yapacağı iş değil. brincisi atanmaları için kppss den çok yüksek puan almaları gerekiyo(hemşirelik için kpss den çok abartılı puan almaya gerek yok, özel hastanelerde çalışınca bile-en azından memorial, acıbadem, florance nightingale, central park- iyi bir maaş alabilirisniz) ikincisi asla bi hemşirenin aldığı maaşe alamıyorlar üçüncüsü çalışma saati olarak bizim yükümüz daha fazla olabilir ama iş doyumu olarak kesinlikle hemşirelik daha iyi. hiç bişey olmazsa kariyer yapma şansımız var. ona göre ii karar verin derim.

•  12-11-2007, 23:23 30601 Cevap 26479

selam herkese,

kimsenin moralini bozmak istemem ama ben bu senenin başında dahiliyede yüksek lisansımı tamamladım. ege üniv.de yoğun bakım kursunu 3.lükle bitirdim. daha önce katıldığım cpr kurslarını 100.le tamamladım ama ne çalışma koşullarımda nede pozisyonunda değişiklik oldu. daha da komiği maaşım "1 ytl" arttı. hani uzman hemşire olmştuk. kimliğimde ne yazdığının ne önemi varsa. uzman hekimlerin maaşı artıyo ama biz ne işe yaradığını bile analmadık daha uzmanlığımızın.takdir sizlerin. bizim mesleğe kanun manun vız gelir. doktora yapan arkadaşlarımıza sizden bişey olmaz diyen başhemşireler varken sizboşuna benim gibi yormayın kendinizi. iyisimi bulun TORPİLİNİZİ. en rahatı. bizim ülkemizde işler böyle yürüyo. sizin başınız dik olsada eğmesini çok ii biliyorlar maalesef. ama yinede bu mesleği seviyorum ve herkese inat doktoramı  da yapcam:D sevgiyle

•  02-12-2007, 1:19 35055 Cevap 30601

slm arkadaslar

ben saglk meslk lisesi meznuyum, ünv egitimime florance nıgtıngalede devem edyrm ve kadrolu olarak bi ünv hastansnde calışıyorm bnm düşüncem bu tür pozisyonlara geleblmek için %90 torpiliniz olmalı.%10 da şansnz ve egitiminize bakıyoo.tabiki böle olmamalı ama bizim ülkemzde böyle

•  15-02-2008, 19:30 42863 Cevap 35055

Ah canımm öğrenc olduğun için bu kadar idealistsin ama olsun en azından bir idealin var.Sorumlu yada başhemşire olmak için (cidden hakederek buralara gelen meslektaşlarımı yazacaklarımdan ayrı tutarak) ne lisans,ne önlisans nede baka birşey gerekli.Emme basma tulumba ol,herdenilene heee de,meslektaşının dedikodusunu otur yönetimdekierle,doktorlarla yap,meslektaşlarını savunman gerekirken onların arkasından at,yönetimdekilerin(doktor,başhemşire,hastane sahibi hiç farketmez) her istediğine cevap ver sen başhemşirenin annesi olursun.Sen bunları nereden bliyorsun diyeceksen bu meslekteki on yıl bana dediklerimin doğruluğunu defalarca kez kanıtladı.Sende hele bi mezun ol,gir bu ortamın içine içine anlarsın dediklerimi:))Sana bol şans
  •  15-02-2008, 19:49 42864 Cevap 26479

peki şöyle bişey sorayım. torpil ve diğer şekillerde gelmenin dışında yani gerçekten eğitimini ve deneyim sahibi olduktan sonra istanbul gibi büyük bi şehirde başhemşire olmak mı daha kolay yoksa daha küçük yerlerdemi? yoksa bunların hiç biri önemli değilmi torpil bunların hepsnin önüne mi geçer Tongue Tied
    Bir Tek SENN...ÖMRÜM...
  •  03-03-2008, 9:35 44873 Cevap 26479

kaç senelik hemşireyim. bu işler gördüğüm ve bildiğim kadarıyla "torpile" bakıyor malesef..
  •  03-03-2008, 11:04 44878 Cevap 27751

kaç yıldır çalışıyorum hiç hakkıyla bu seviyeye geleni görmedim....torpil işliyor....
    böceğim,size aşığım....
  •  31-05-2008, 15:28 53462 Cevap 26479

yeni yönetmelik faaliyete geçmediği müddetçe değişen birşey olmuyor malesef.nezaman uygulanır allah kerim

•  04-06-2008, 19:13 53749 Cevap 53462

yüksekk lisans şartı aranmıyor ama başhemşire için meslekte 8 yıl çalışmak ve olumsuz sicil kaydı olmaması lazım sorumlu hemşire içinde sadece 2 yıl çalışmış olmak gerekir....
    heyyyyyyy...kızlar öpmeyin o kurbağaları bırakın hayvan kalsınlar:)
  •  06-08-2008, 16:27 63592 Cevap 53749

çok çalışmak ve lider olmak gerekiyor

•  16-08-2008, 18:11 65632 Cevap 63592

narin33:

çok çalışmak ve lider olmak gerekiyor

kesinlikle katılıyorum çok çalışmak ve liderlik özelliklere sahip olmak gerekli. ayrıca arkadaşlardan biri sorumlu hemşire olmak için 2 yıllık deneyimin yeterli olduğunu söylemiş acaba hangi hastane için geçerli bu çok merak ediyorum.

•  16-08-2008, 18:25 65642 Cevap 65632

BUNUN İÇİN DENEYİMLİ OLMANA GEREK YOK TORPİLİN VARSA OLURSUN   

Try to see what no one else has seen. Try to think what no one else has thought. Then you will be what no one else has been.

Try to see what no one else has seen. Try to think what no one else has thought. Then you will be what no one else has been.

•  17-08-2008, 21:06 66048 Cevap 65642

kızlar 1994 -96 arası bu merak ettiğiniz torpilli işi torpilsiz olarak yaptım hiç te önermem gereksiz başınız ağrır sevilmezsiniz benden size abla tavsiyesi hemşirelik yapın sevgi verin sevgi alın derim
  •  17-08-2008, 22:33 66082 Cevap 66048

hemşirelik yapıyoruz zaten ama bazende tecrübesiz insanların başa gelipde hemşireyi ezmeye çalışması hiçde hoş değil. o zamanda o torpil yapıp oraya gelebiliyorsa isteyende  başhemşirelik yapabilir. her iki taraftada olsan baş ağrısı mutlaka oluyor.

•  17-08-2008, 23:17 66091 Cevap 26479

bence öncelikle sen iyi bir hemşire olmayı öğren  başhemşire ve sorumlu hemşire olmayı sonra öğrenirsin  önce hemşire olmak lazım... hemşire kelimesinin içi boş olmamalı   Smile

•  18-08-2008, 1:25 66109 Cevap 66091

kesinlikle bence dee...ama insanız işte gözümüz doymuyoSmile

hep en yüksekleri istiyoruz..ama dilerim ki o yüksek mevkilerde gerçkten adam gibi adamlar olur...mesleğini kötüye kullanmazlar!!! yoksa o başa gçmek inanın ki çok kolay

@şK KıRıNTıSıYL@ DoYM@KT@Ns@ TEK B@ŞıM@ @Ç K@LıRıM Bu H@Y@TT@!!
  •  18-08-2008, 1:25 66110 Cevap 66091

hep en yüksekleri istiyoruz..ama dilerim ki o yüksek mevkilerde gerçkten adam gibi adamlar olur...mesleğini kötüye kullanmazlar!!! yoksa o başa gçmek inanın ki çok kolay

•  18-08-2008, 1:25 66111 Cevap 66091

•  18-08-2008, 5:14 66124 Cevap 42864

peki şöyle bişey sorayım. torpil ve diğer şekillerde gelmenin dışında yani gerçekten eğitimini ve deneyim sahibi olduktan sonra istanbul gibi büyük bi şehirde başhemşire olmak mı daha kolay yoksa daha küçük yerlerdemi? yoksa bunların hiç biri önemli değilmi torpil bunların hepsnin önüne mi geçer Tongue Tied
               cevap:
            SADECE
  •  18-08-2008, 5:17 66125 Cevap 42864

cevap:
            SADECE ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM KÜCÜK YERDE BÜYÜK İNSAN Mİ YOKSA BÜYÜK YERDE KÜÇÜK İNSAN Mİ OLMAK İSTERSİN.?
        İKİ YERDE DE BÜYÜK İNSAN OLSAN BİLE EMİNOL Kİ KÜCÜK YERDE DAHA COK DEGERİN BİLİNİR..........................
( Toplam 76 Mesaj ) 3 Sayfadan 1 -   1 2 3 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

Copyright  © 2004-2014 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi