Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

Arkadaşlar,cerrahi hemşirelik hakkında beni bilgilendirir misiniz?

Son Mesajınız 22-10-2009, 18:58 emayy tarafından gönderildi. 6 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  17-12-2007, 16:09 38317

Arkadaşlar,cerrahi hemşirelik hakkında beni bilgilendirir misiniz?

Merhaba,ben össye hazırlanıyorum;ama psikolojiyi mi hemşireliği mi seçsem karar veremiyorum.Hemşire olmayı da çok istiyorum psikolog olmayı da;ama tıpba daha yakın bir meslek seçmek istiyorum.Bu yüzden de cerrahi hemşire olmak istiyorum;fakat cerrahi hemşirenin görevlerini,4 yıl hemşirelikten sonra kaç yıl okumaları gerektiğini bilmiyorum.Bu konuda bana yardım ederseniz çok memnun olurum,tşekkürederim.
  •  12-06-2008, 15:17 54853 Cevap 38317

Cevap : Arkadaşlar,cerrahi hemşirelik hakkında beni bilgilendirir misiniz?

mrb eğer hemşireliği secersen 4 yıl okuyacaksın ve yüksek lisans yapmak istersen cerrahi hemşireliği üzerine yaparsın ve uzman bir cerrahi hemşiresi olursun yada mezun olduktan sonra ameliyathane calışmak ıstegının belırtırsın ve orada ameliyathane hemşiresı olarak yer alırsıın ama bu cok zor. çalıştıgın hastanenın şartlarına bağlı. bence sen psikolog oku derim sana .iyi günler Başarılar...........

•  29-06-2009, 13:25 117668 Cevap 54853

peki cerrahi ile ameliyathane hemşireliği aynımı bu konuda bilgisi olan varmı

•  29-06-2009, 18:56 117715 Cevap 117668

Ameliyathane hemşiresi ameliyata girer cerrahi hemşiresi de ameliyat olmuş hastaların tedavi ve bakımı ile ilgilenir by

•  29-06-2009, 19:24 117716 Cevap 38317

okuldayken cerrahi servisi stajını sevdiğimi hatırlıyorum..ilk hastane çalışmamda cerrahi üroloji servisinde daha sonra ortopedi beyin cerrahide tayin yoluyla yer değişikliği olunca ortopedi göz kbb servisinde doğoum sonrası ücretsiz izin alıp tekrar başlayınca da genelcerrahi beyin cerrahi servisinde çalıştım aynı bölümde uzun süreli çalışamadım ama hep cerrahide çalıştım..şimdi bana sor nasıldı diye çok kolay diyemem çok zorda diyemem ama aynı hastaları uzun süre görme olasılığın azdır dahiliye gibi değildir fakat titiz çalışma gerektirir yani preop post op dikkat gerektirir emboli atan  yada pansumanı akan hastayla karşılaşabilirsin..amelyat olacak hastanın sadece amelyat olacak yeri ile ilgili rahatsızlığı yoktur dahiliye psikiyatri çocuk jinekoloji hemşireside oluverirsin birden....cerrahlar çalışması zor kişilerdir fakat çaıştığı ekibin çalışmasını beğenirlerse kolay kolay bırakmazlar ki servis değiştiresin...

•  22-10-2009, 18:58 138527 Cevap 117716

cerrahların zor doktorlar olduğuna katılıyorum. bende ameliyathanede çalışıyorum. ama işler yolunda ise ve sen gerekli performansı gösteriyor isen gözde eleman olursun..
RSS haberlerini XML olarak görüntüle