Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

yurt dışında hemşirelik okuyupta türkiyede nasıl işe başlanabilinir

Son Mesajınız 25-06-2012, 18:49 NazanEmrah tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  06-02-2008, 14:59 41903

yurt dışında hemşirelik okuyupta türkiyede nasıl işe başlanabilinir

merhaba arkadaşlar benim kız arkadaşım danimarkada hemşirelik okyor şu an lisede 2 sorum olucak liseyi bitirip türkiyede üniversiteye devam edebilirmi 2 sorum ise yurt dışında üniversitesini bitirip türkiyede iş imkanı bulabilirmi sınav gerekiyorsa hangi sınavlar belge gerekiorsa hangi belgeler gerekli bana yardımcı olursanız cok sevinirim
  •  20-04-2008, 13:09 50445 Cevap 41903

Cevap : yurt dışında hemşirelik okuyupta türkiyede nasıl işe başlanabilinir

orhan77:
    merhaba arkadaşlar benim kız arkadaşım danimarkada hemşirelik okyor şu an lisede 2 sorum olucak liseyi bitirip türkiyede üniversiteye devam edebilirmi 2 sorum ise yurt dışında üniversitesini bitirip türkiyede iş imkanı bulabilirmi sınav gerekiyorsa hangi sınavlar belge gerekiorsa hangi belgeler gerekli bana yardımcı olursanız cok sevinirim

türkiyede hemşirelik yapmak için türk olmak we türkiyede okumuş olmak gerekiyo. yurt dışında okumuş olan burada hemşirelik yapamaz

=)
  •  25-06-2012, 5:03 242137 Cevap 50445

Yurt dışında hemşirelıkk okulu türkiye ile denklik verıyosa ve kızınız tc vatandaşıysa türkiyede okuyabılır de çalışabılır de.   bende yurt dışında hemşirelık okuyorum benım okulum türkiyeye denklik verıyor
  •  25-06-2012, 18:49 242161 Cevap 242137

merhab, ben almanyada hemsirelik okudum ve suan kayseride yasiyorum. alman vatandasiyim, ama önceden türk vatandasi oldugum icin mavi kimlik sahibiyim, cünkü türkiyede ikame ediyorum ve bunun sayesinde calisma iznim var.

2012 yilinda türkiye cumhuriyetinde bir denklik klavuzu cikmistir ve ona göre de ben türkiyede saglik meslek lisesi mezununun denkindeyim. yani milli egitimden denklik belgemi aldim ve hemsire olarak calisiyorum kayseride. 

sadece yabanci vatandas oldugum icin devlet sinavlarina basvuramiyorum ve devlete dair kurumlarda calisamiyorum....

bilginize....

RSS haberlerini XML olarak görüntüle