79,377 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

Ameliyathane Hemşireliği Hakkında!!!!

Son Mesajınız 11-06-2014, 23:02 esaret2387 tarafından gönderildi. 155 yanıt.
( Toplam 156 Mesaj ) 11 Sayfadan 1 -   1 2 3 4 5 Sonraki > ... sonuncu »
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  17-02-2008, 17:00 43006

Ameliyathane Hemşireliği Hakkında!!!!

ben ilerde ameliyathane hemşiresi olmak istiyorum nasıl olabilirim? yani herhangi kursu falan varmı bide eğer başka bölüme atanırsam ordan ameliyathane hemşireliğine nasıl geçebilirim yada geçebilirmiyim???? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim...Embarrassed

Bir Tek SENN...ÖMRÜM...
  •  20-02-2008, 23:02 43335 Cevap 43006

Cevap : Ameliyathane Hemşireliği Hakkında!!!!

kimse bişey bilmiyomuu???Confused
    Bir Tek SENN...ÖMRÜM...
  •  21-02-2008, 17:52 43401 Cevap 43335

atandığın hastanede seni bölüme gönderecek hemşireden istekte bulunabilirsin ..zaten bildiğim kadarıyla yeni mezun olan hemşireleri acil ..yoğun bakım ve amelyathaneler yoğun olduğu için oralarda çalışmaları isteniyor..yani amelyathanede çalışma şansın daha yüksek..
  •  25-02-2008, 22:13 43795 Cevap 43006

işe başladığın hastanede ameliyathane hemşiresi olmak istediğini söyle eğer idare uygun görürse seni verirler.bunun bir kursu yok çalışırken seni eğitiyorlar. zaten kıdemli bir ameliyet hemşiresi olduktan sonra seni kolay kolay başka yere vermezler
    Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  25-02-2008, 22:56 43805 Cevap 43795

BENDE ACAİP BİR ŞEKİLDE AMELİYATHENE YE AŞIK OLDUM YA AMELİYATHENE YA AMELİYATHANE OLACAK DİYORUM. ARAŞTIRDIM ZATEN PEK KİMSE İSTEMİYORMUŞ HASTANELERDE BUNUN İÇİN İLK ÖNCE İSTEĞİNİ BAŞHEMŞİREYE BİLDİRMEN GEREKİYOR. O DE TERCİHİNİ GENELDE KENDİ  MEMLEKETİNDE ÇALIŞAN HEMŞİREDEN  YANA KULLANIYORMUŞ. ÇÜNKÜ TAYİN İSTEME FİLAN OLUNCA TEKRAR AMELİYATHANE HEMŞİRESİ YETİŞTİRMEK ZORMUŞ. BİR DE BURADA BRANŞLAŞMA VARMIŞ ONDAN DOLAYI GERÇEKTEN İSTEYEN KİŞİLER OLMALIYMIŞ. BAŞKA BİR YERDE ÇALIŞMA SÖZ KONUSU OLMAZMIŞ. BEN BÖLE BİLİYORUM YANİ...

SİYAH AKAR ZONGULDAK'IN DERESİ
    YÜZ KARASI DEĞİL KÖMÜR KARASI
    İŞTE BÖYLE KAZANILIR EKMEK PARASI
  •  26-02-2008, 0:42 43808 Cevap 43805

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler çok faydalı oldu benim için.
    Bir Tek SENN...ÖMRÜM...
  •  26-02-2008, 20:30 43893 Cevap 43006

saygıdeğer meslektaşım,eğer verirlerse ameliyathanede çalış,ben ameliyathane hemşiresiyim,gerçekten çok keyifli. çok yoğun,çok çalışıyorsun ama kafan rahat. Gittiğin yerde başhemşire seni uygun olan yere verir.Ama sen istediğini söyle,çümkü istekli olunca daha kolay adapte olabiliyorsun, istekli olmanı göz önünde bulunduracaklardır
  •  26-02-2008, 20:40 43897 Cevap 43893

bugüne kadar çıktığımız stajlarda en eğlendiğim ve hoşuma giden cerrahi stajıydı zaten. ameliyathane ortamıda çok güzeldi. ama nasıl çalışıyolar o kadarını bilmiyorum gerçi o hastaneden hastanesine değişir heralde. bide nöbetleri nasıl oluyo ameliyathane hemşiresinin??

Bir Tek SENN...ÖMRÜM...
  •  02-03-2008, 11:28 44682 Cevap 43897

mrb bn acil tıp teknisyenliği birinci sınıf öğrencisiyim fakat ileride ameliyathane hemşiresi olmak istiyorum bu kararı sonradan verdim mesleği tanıdıkça biri bna yardımcı olabilir mi bu konuda ?sizce olabilir miyim tşk ler şimdiden
  •  02-03-2008, 12:14 44686 Cevap 44682

mrb yasemin sağlık bakanlığına bağlı hastanelerde att ler 112 ve acil servis dışında hiçbir yerde çalıştırılmıyor ... ama özellerde şansını deneyebilirsin

Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  23-03-2008, 22:09 48270 Cevap 43006

hemşirelik zor hele ameliyathane hemşireliği daha da zor...ben ameliyathane hemşiresi olarak çalışıyorm bir ünv. hastanesinde;sizin gibi ben de üniversitedeyken ögrencilik yıllarında karar vermiştm ameliyathane hemşiresi olmaya.yorgunluğuma inat büyük bir zevk alıyorm yaptıgım işten beni işimden soğutan cerrah güruhu senin her yaptığına gereksiz müdahalelerle canını çok sıkarlar sık sık tartışmalara açık oluyosn sana göstermedikleri saygınlıgını ellerinden kurtarmak için...inşallah sadece burası böyledir mesleğimiz adına yapılacak çok şey var...
  •  24-03-2008, 11:44 48307 Cevap 43006

daisyy:

ben ilerde ameliyathane hemşiresi olmak istiyorum nasıl olabilirim? yani herhangi kursu falan varmı bide eğer başka bölüme atanırsam ordan ameliyathane hemşireliğine nasıl geçebilirim yada geçebilirmiyim???? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim...Embarrassed

ben 13 yıllık ameliyathane hemşiresiyim hiç tavsiye etmem Tongue Tiedçünkü gücünün yetmeyeceği zamanlarıda hesaplamanı tavsiye ederim artı biliyormusun bilmiyorum ama alınan anestezik gazların yaşamımızda geri dönüşü olmayan hastalıklara sebep oluyorSadhoş bu konuda bi ayrıcalıkta sağlanmıyor önlem alınmadığı gibi....Sadgirdiğin vakaya göre bazen şua yada maruz kalıyoruz oysa röntgen teknisyenleri için bu konuda tanınan ayrıcalıklar ameliyathane hemşirelerine tanınmıyor...bir daha düşün derim Winkayrıca bunun için eğitim falan alman gerekmiyor sadece bi kaç alet ve anatomi bilgisi yeterliSmile
  •  24-03-2008, 12:51 48315 Cevap 48307

teşekkürler bende ameliyat hemşireliğinde yüksek lisans yapmak istiyordum sizce hangi bölüm daha iyi olur

kesinlikle yoğun bakım istemiyorum ama birazda parası iyi olsun istiyorum

şimdiden teşekkür ederim

•  26-03-2008, 19:34 48544 Cevap 48315

nihalhemşire:

teşekkürler bende ameliyat hemşireliğinde yüksek lisans yapmak istiyordum sizce hangi bölüm daha iyi olur

kesinlikle yoğun bakım istemiyorum ama birazda parası iyi olsun istiyorum

şimdiden teşekkür ederim

merhaba :)ameliyathane hemşireleri  en iyi parayı alıyor canım tabi herşeyin bi bedeli oluyor malum...valla ameliyathanede çalışmak her zaman ayrıcalıktır.... tabi yıllar geçince durum değişiyor :( ameliyathane  dışında her zaman acilde çalışmak zor da olsa vardıyalı çalıştırıldıklarından avantajlar sağlanıyor ;)ameliyathane ,acil,yoğum bakım,hemodiyaliz,kadın-doğum ve çocuk servisi, gibi üniteler diğer birimlere göre daha çok kazanır ... benim tavsiyem sana şu olucak şansın varsa tabi ...ben olsam hemodiyalizi tercih ederdim ....çünkü hem iş olarak çok yorucu değildir hem her tür avantajı var..umarım yardımcı olabilmişimdirSmile
  •  24-05-2008, 17:24 53005 Cevap 43006

ameliyathane hemşireliği yapıyorum ve nasıl bişey olduğu inanın anlatılmaz yaşanır.yengemle aynı ameliyathanede çalışıyorum inanın öyle şeyler öğrendimki asla kopamam oradan
( Toplam 156 Mesaj ) 11 Sayfadan 1 -   1 2 3 4 5 Sonraki > ... sonuncu »
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi