Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

sağlık lisesi öğretmenliği??

Son Mesajınız 06-04-2010, 17:19 Tahir KAYA tarafından gönderildi. 59 yanıt.
( Toplam 60 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  21-02-2008, 21:22 43429

sağlık lisesi öğretmenliği??

merhaba ben hemşirelik yüksekokulunda okumaktayım.sağlık liselerinde öğretmenlik yapabilirmiyim?hangi şartları taşımalıyım ve nerelere başvurmalıyım.bilgilendirirseniz çok sevinirim.ilginiz için şimdiden teşekkür ederim...
    yalnızlık paylaşılmaz...
    paylaşılsa yalnızlık olmaz:((
  •  27-02-2008, 11:37 43955 Cevap 43429

Cevap : sağlık lisesi öğretmenliği??

bende aynı sorunun cevabını arıorum .. bulabilen yada bilen arkadaslar yardımcı olabilirlermi ?
  •  27-02-2008, 20:51 44118 Cevap 43955

yukarıda cevap yazdım sml öğretmeni olabilmek için gevher nesibe enstitüsüne gitmek gerekiyor. yukarıda giriş koşullarıı yazdım zaten. bunun dışında üniversiteyi bitirip yüksek lisans yapıp formasyon alarak de öğretmen olunuyormuş ama bu konuda fazla bilgim yok. ama büyük bir çoğunlukla gevher nesibe mezunları sağlık meslek öğretmeni oluyor
    Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  14-03-2008, 20:55 47013 Cevap 43955

arkadaşlar gevher nesibe eğitim enstitüsü 2001 veya 2003 yılında kapatıldı milli eğitime devredildi yani lisans üzerine formasyon almanız gerekiyor
  •  15-03-2008, 17:41 47085 Cevap 47013

ARKADAŞLAR ARTIK BÖYLE BİR ŞEY YOK.FORMASYON KALDIRILALI ÇOK OLUYOR.HEMŞİRELİK LİSANS BİTİRİPTE SML ÖĞRETMENİ OLUNMUYOR
  •  17-03-2008, 12:08 47339 Cevap 43429

siz anatomiden nasıl geçtiniz bende calışıyom ama sınavda o latinceleri görünce kafam karışıyo yapamıyorm
  •  20-03-2008, 14:08 47789 Cevap 47085

ama bu haksızlık biz daha bilgiliyiz o kadar yıl oku

lise ile üniversite arasında ne kadar fark var

en ince detayları bile soruyolar

saatlerce sınav

koca bir parağraf 0,25 puan

gel sen smllere ver

bir öğretmen ne kadar bilgili ise öğrencilri okadar bilgili olur

kendi görüşüm katılmaya bilirsiniz

•  20-03-2008, 19:52 47830 Cevap 47789

arkadaşım türkiyenin birçok yerinde hemşirelik yüksekokulları var sence buralarda yetişen tüm arkadaşlar herşeyi biliyorlarmı?

bence bilimiyorlar.

ben bii sağlık meslek lisesi mezunuyum ve şuan türkiyenn en iyilerinden olan nıgtıngale de 3 sınıftayım ve farkı cok iyi görüyorum üniversitede öle arkadaşlar varki benm lisedeki 3. sınıf arkadaşlarımın BİLGİ olarak aşagılarında kalıyolar.yani bence yanlış onlar sağlık meslekli onlar daha az biliyo demek.

sakın yanlış anlama ben tabikide hemşirelik eğitminde belli bi standardın olması ve bunun lisans olması gerektiğini düşünüyorum

sadece bizler birlikte çalışıyoruz ve hepimiz hemşireyiz sen farklı oldunu sürekli okulunu ima ederk deilde bilgi becerinle ortaya koy 

ozaman insanlar senn daha bir eğitim aldını zaten görürler

•  20-03-2008, 22:56 47848 Cevap 47830

bi yandan senin söylediğin şey çok doğru zühre.ama unutmaki kişi anca kendini geliştirerek biyerlere varır. mesela bizim üniv.tede 2 öğretim görevlisi var aynı üniv.teden mezun olmuşlar ama çok farklılar.biri çok bilgili diğeri ise tam tersi gerçekten çok kötü bi hoca .soru sorduğumuzda cevap vermez çünkü kendiside bilmiyor:)amacım hocamı aşağılamak değildi.sadece çok iyi bi örnek bu konuda o yüzden söyledim.yani önemli olan diploma değil kişidir çok okuyup çok çalışmaktır.yoksa küçücük bi kağıt parçasının ne anlamı var?

yalnızlık paylaşılmaz...
    paylaşılsa yalnızlık olmaz:((
  •  24-03-2008, 13:55 48329 Cevap 47830

amacım smllileri kötülemek değil sadece bende smlde öğretmen olmak isterdim
  •  14-05-2008, 9:56 52185 Cevap 43429

bende lisans mezunuyum formasyonum var okurken fen edebiyattan zorunlu olarak verildi ama işe yaramıyo adilmi bilmiyorum ama niye verdiler işime yaramıyacaktıda zamanımı çaldılar çok kızgınım ideallerimi gerçekleştiremiyom hep önümüze engeller konuyo bana bildiklerinizi yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler
  •  23-05-2008, 23:47 52942 Cevap 52185

sağlık meslek lisesine nasıl öğretmen olunur bilmiyorum ama bence yüksek lisans doktora yapmış uzman hemşireler bu okulda öğretmen olmalı. çünkü lisansta almış olduğu bilgileri yüksek yaparak derinleştiren bir meslek üyesinden başka kimse  bu meslek için insan gücü yetiştiremez. formasyon falan hikaye olmalı bence:))

hem zaten artık meslek liseleri kalkmalı

hangi meslekte liseden mezun olanla, üniversiteden mezun olan aynı ünvanı alıp aynı işi görüyooo

bilen varsa cevap versin???

•  24-05-2008, 20:02 53021 Cevap 52942

Sizin için üzgünüm ,  hanği okulu bitirirsen bitir hemşire ünvanı alıyor aynı işi yapıyorsun,eskiden kep takıyorduk,ve renkleri okula göre değişiyordu,orta okul mezunu hemşireler mavi, lise mezunu hemşireler kırmızı,yüksekokul  ünvst. hemşireler okullarının renklerini taşıyan keplerini takarlardı .Arkadaşım burası Türkiye eğitim kurumlarımızda standart yok, bunun acısını benim gibiler cekti, ben orta okul mezunu hemşire olmak istemezdim  yeterli bilgin olmadan hemşirelik yapmaya calışmak cok zor. ben çalışmaya başladığımda 1_2 yıllık kurs mezunu hemşireler vardı,sağlık okulları kapandı,şimdide sml kapanacak bu bir sürec, herşeye ragmen bu okullar bizim gecmişimiz renklerimiz neden  aynı  ünvanı almaktan rahatsızlık duyuyorsunuz
  •  24-05-2008, 20:22 53023 Cevap 53021

İris   sana torpil konusunda katılıyorum gehver nesibe enstt.sağlık bakanlığının arka bahcesiydi,kapandığına çoooook sevindim tabiki oraya giremediğim için
  •  09-06-2008, 20:33 54485 Cevap 53023

yazdıklarınızı okudumve cok uzuldum .hemsirenin hemsireye yazdıkları ne cirkin.okudugun okulun ne onemi var.haa suna katılıyorum.tabiki universite olsun ve son bilgilerle yeni hemsirelerimiz yetistirilsin dogrusu bu zaten ama yok sml,yok iki yıllık,yok lisans bu neyin kavgası.sunu unutmayınki pratikte biter hersey.sen mezun olduktan sonra okulda ogrendigin bilgilerle kalırsan,kendini yetistirmezsen bir yerde tokezlemeye mahkumsun.işimiz devamlı degişen yeniliklikleri yakından takibi gereken bir meslek ve herseyden onemlisi biz insan hayatı ile ugrasıyoruz hatanın affı yok.asıl olan budur .bu benim 12 senelik meslek yasamımdan edindigim sahsi gorusumdur .herseyden once meslegimize saip cıkalım lutfen.saygılarr
  •  26-08-2008, 20:13 68828 Cevap 47789

sevgili meslekteaşım bilgi birikiminden bahsetmişsinSmileiyi hoş da gereksiz bir sürü abuk subuk bilgi alıyorsunuz üniversitede sizi suçlamıyorum tabiki size bu dersleri verdieten sistem bir düşünün nekadar ayrıntlı ders aldığınızı peki sahaya çıkınca yani çalışma esnasında bu öğrendiğiniz gereksiz boş bilgi demeyeceğim işte bilirsiniz size ne yararı oluyor ha diyelimki teşhiste yardımcı oluyor pekii doktor demeden siz hastaya dokunabiliyormusunuz Smilekaraciğerin mikrokopik yapısını bilmenin size ne gibi bir yarar sağladığını söyleyin sahada tabiki bilmek çok iyi ama benim anlatmaya çalıştığım doktor der sen yaparsın yanlışda olsa sorgulamak gibi bir hakkın yoktur yapamazsın anlatmaya çalıştığım yüksek lisans bile yapsan eğer hemşire olarak çalışıyorsan damar yolu açmak tansiyon ölçmek ve dr nin yazdığı reçeteyi saatinde uygulamaktan başka bir işin yok sistemin bakanlığın yada adına ne derseniz biz hemşirelere biçtiği layık gördüğü bu Smileha şunuda belirteyim siz üniversitede o ağır dersleri görürken paratikten çok uzaksınız dr sana gelip anlat bakalım şu hastanın sindirim fizyolojisini demiyorSmiledamar yolu aç şu ilacı ver vs vs ve siz üniv mezunları paratikte sıfırsınız işte o beğenmediğin meslek liseliler 4 yıl boyunca bnu işlerle uğraşıyorlar bence mütevaziliği bırak biraz gerçekçi ol derim sana

•  26-08-2008, 20:29 68833 Cevap 68828

filiz08:

sevgili meslekteaşım bilgi birikiminden bahsetmişsinSmileiyi hoş da gereksiz bir sürü abuk subuk bilgi alıyorsunuz üniversitede sizi suçlamıyorum tabiki size bu dersleri verdieten sistem bir düşünün nekadar ayrıntlı ders aldığınızı peki sahaya çıkınca yani çalışma esnasında bu öğrendiğiniz gereksiz boş bilgi demeyeceğim işte bilirsiniz size ne yararı oluyor ha diyelimki teşhiste yardımcı oluyor pekii doktor demeden siz hastaya dokunabiliyormusunuz Smilekaraciğerin mikrokopik yapısını bilmenin size ne gibi bir yarar sağladığını söyleyin sahada tabiki bilmek çok iyi ama benim anlatmaya çalıştığım doktor der sen yaparsın yanlışda olsa sorgulamak gibi bir hakkın yoktur yapamazsın anlatmaya çalıştığım yüksek lisans bile yapsan eğer hemşire olarak çalışıyorsan damar yolu açmak tansiyon ölçmek ve dr nin yazdığı reçeteyi saatinde uygulamaktan başka bir işin yok sistemin bakanlığın yada adına ne derseniz biz hemşirelere biçtiği layık gördüğü bu Smileha şunuda belirteyim siz üniversitede o ağır dersleri görürken paratikten çok uzaksınız dr sana gelip anlat bakalım şu hastanın sindirim fizyolojisini demiyorSmiledamar yolu aç şu ilacı ver vs vs ve siz üniv mezunları paratikte sıfırsınız işte o beğenmediğin meslek liseliler 4 yıl boyunca bnu işlerle uğraşıyorlar bence mütevaziliği bırak biraz gerçekçi ol derim sana

bence sen sistemin sana layık gördüğü şeyi yapıyorsun yani hemşireliğin değil. bi kere doktorun söylediği şeyi yapmayı kendine görev edinmişsin bundan da kurtulamazsın çünkü onlarla başa çıkacak bilgi birikimin yok(malum sen üniversitede verilen bir sürü bilgi var demişsin.) ayrıca üniversitede gereksiz gördüğün bilgiler nelermiş, bi sıralada bizde öğrenelim gereksiz olan şeyleri. senin gibi düşünen birine hemşirelik mesleği hiç yakışmıyor zaten, en iyisi sen doktor yardımcılığı yap zaten bunuda en iyisiyle yaparsın böylece hmşirelik mesleğinden anlamadığın şeyleri daha fazla kurcalamana gerek kalmaz, direk yardımcı hatta sağ, sol kol gibi organlar olarak görev yaparsın:) son olarak şunu ekliyeyim hemşirenin görevleri senin söylediğin kadarıyla sınırlı değil(tansiyon ölç, bilmem ne) zaten bunları sokaktaki insanlar bile yapar. eğer hemşirelik mesleği bu kadar bazit olsaydı herkes hemşire ünvanı alırdı. BEĞENMEDİĞİN MESLEKTEN OLANLARIN SİTESİNDE NE İŞİN VAR? BEĞENMİYORSAN GİT KENDİNE LAYIK BİR PAYLAŞIM SİTESİ BUL( belki bu kadarcık bilginle mutlu mesut yaşar gidersin.

gül fidanı nereye dikilirse dikilsin gül fidanıdır.
  •  26-08-2008, 20:43 68838 Cevap 43429

arkadaşım sorunun cvbına buradan bakabilirsin http://www.memurlar.net/haber/112032/  Big Smile

•  26-08-2008, 23:32 68889 Cevap 68828

hemşireliğe bakış açın dehşet verici hele hele bir hemşire olarak.lise ve üniversite eğitimini bir tutabilmen hatta daha aşağı görmende ayrı bir konu. bize o dersleri verdirten insanlar doçent, profesör (umarım anlamlarını biliyorsundur) ünvanına sahip hemşireler.tabi sen onlarıda beğenmezsin şimdi!

bir enjeksiyonu nasıl yaptığından daha önemli olan nereye yaptığın, hatta neden oraya yaptığındır!!!

•  27-08-2008, 9:03 68933 Cevap 68889

günaydın melonin. sennde dediğin gbi bence doçent ve profesçörün anlamını biliyordur bence önce onlaırn ne olduğunu, ne yiyiyp ne içtiklerini açıklayalım, sonra bu ünvanı nasıl aldıklarını eğer bunlar hakkında sorudğum sorulara doğru cevap verebilirse sonra hemşirelikle ilgili ne yaptıklarına geçeriz:))
  •  27-08-2008, 19:18 69082 Cevap 68933

evet özlemce haklısın :)) ben çok üzülüyorum, insanlara mesleğimizi anlatamıyoruz diye ama baksana daha kendi içimizde anlayamayanlar, kendine iğneci tansiyoncu diyebilenler var. sokaktaki adam ne demesin
  •  30-08-2008, 22:28 70336 Cevap 68889

Bende size katılıyorum.ben okuyorum 2.sınıftayım.Hiç bir şekilde küççümseme yapamayız.Eğer biz okuyorsak onlarda bizden daha erken işe başlıyorlar ve tecrübe kaznıyorlar
  •  05-09-2008, 12:54 72374 Cevap 70336

yaptığın işi şevemeyebilirsin ama saygı duymalısın senin bi hemşire olduğunu sanmıyorum bakış açında çok bayağı adice....
    akıllı kadın başı erkek omzuna ağır gelir:)
  •  05-09-2008, 12:56 72375 Cevap 52185

işini sevmeyebilirsin ama saygı duymalısın helede bi hemşireysen ama senin hemşire olduğunu sanmıyorum çünkü mesleğe bakış açın çok adice...

akıllı kadın başı erkek omzuna ağır gelir:)
  •  05-09-2008, 13:21 72382 Cevap 72375

bende banu'yla aynı fikirdeyim, böyle basit düşüncelere sahip olan biri asla hemşire olmaz, ya kompleksli ve kendine saygısı olmayan biri yada hemşirelee karşı yarası olan biri. zaten bu kullanıcıyı yönetime şikayet ettim. umarım gereken yapılır.
  •  05-09-2008, 13:24 72387 Cevap 72382

bu arada şimdi farkettim, yönetim gerekeni yapmış. böyle düşüncede olan insanları aramızda barındırmamak için elimizden geleni yapalım ki mesleğimize gereksiz ithamlarda bulunulmasın.
  •  08-09-2008, 9:37 73125 Cevap 68833

bu arkadaşım akademik bilgi almamaış biri herhalde insanlar yüksek lisanslarla kariyer peşinde sen hala dr yardımcılığı yap bakalım. hemşirenin bağımsız fonksiyonlarını unutuyorsun galiba yazık senin gibi bir meslekyaşa sahip olduğuma bu böyle zihniyetle gitmez ben büyük bir üniverste hastanesinde çalışıyorum bana dr lar saygı duyarlar çünkü senin gibi zihniyetle yaklaşmıyorum olaylara bence bu kafayı değiştir sen filiz08

•  15-09-2008, 0:57 74616 Cevap 73125

bende bu yazıları daha yeni okudum ve yazılanlara inanamadım çünkü hakaretleri yapan meslektaşımız...bu zihniyeti değiştirmesi lazım...kınıyorum...
  •  15-09-2008, 19:40 74755 Cevap 74616

malesef bu zihniyete sahip bir çok hemşire var. onlara meslektaşım demiyorum çünkü bu gibiler hemşireliğin fonksiyonlarından bir haber.kendilerini ANT-TA ve tedaviyle sınırlandırmış hemşirelkteki gelişmelerden uzak insanlar. yazık yazık kendine birazcık saygın olsa düşüncelerini kendine saklar böyle küçük düşürmezdin kendini

Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  06-10-2008, 14:43 78433 Cevap 74755

arkdaşlar şuan medikal bölümde 10 kişilil bir alım olacagı söyleniyor ama daha net olarak meb bir acıklama yapmadı

gelelim naıl sml de öğretmen olunur

öncelikle gevher denilen bir kurum vardı ankarada eğitim öğretim veriyordu fakat bu kurum kapatıldı ve smlere öğretmen atamları da durdu ama mantar gibi ihtiyaç dışı neredeyse tüm ilçelere de bir yandan açılmaya devam etti tablo şuydu yani; okul var öğretmen yok

Türkiye genelindeki tablo bu diyebilrsiniz ama smlelerde öğretmenlik yapmak demek oradaki bir kişiye meslek öğretmek demek siz simdi cok iyi ingilizce bilebilirisniz ve bunu belgelendirdiğinz takdirde meb e başvuru yapıp ing öğretmeni olarak ücretli öğretmenlik yapabilrisniz ama nasıl smlye derse gireceksiniz?

arkadaşlar artık yeni kural şu; tezsiz yuksek lisans yapan kişilerden alım yapılıyor ama tezsiz yuksek lisansın yoksa bu sefer kpss 10 puanınızın 75 ve üzeri olması dahilinde atamanız yapılabiliyor

birde ücretli öğretmen olarak da çalışabilriniz

........sonra dedimki söz ver kendine,denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,sevilmek istiyorsan once sevmeyi bileceksin;ucmayı seviyorsan düşmeyide bileceksin,korkarak yaşıyorsan YALNICA HAYATI SEYRDERSİN.....
( Toplam 60 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle