Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,359 hemşire olduk

şunda ARA

ÖZGÜRLÜK

Son Mesajınız 13-03-2008, 11:51 kishicell tarafından gönderildi. 15 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  09-03-2008, 12:44 45686

sizce türban baş örtüsü ya da ismi her neyse üniversitelerde serbest kalmalı mı veya serbest kalması doğru mu?
    bu suçlarla beni tartarsa Rahman
    kırılır arsa-i mahşerde mizan
  •  09-03-2008, 20:01 45772 Cevap 45686

Cevap : ÖZGÜRLÜK

cok sıkıldım ben bu türban muhabbetinden yeter artık insanları bunlarla oyalamasınlar bu memleketenin türbandan cok daha önemli sorunları var.bence türban siyasi bir simge olmuştur ve gercekten inançlarından dolayı türban takan bircok arkadaşımız bunun altında kalmaktadır.bence serbest olmamalı.eğer serbest olcaksa neden ATATÜRK şapka devrimi yapmıştır.
    oysa bir umuttu hep gönlü besleyen dayan yüreğim diyen.....
  •  09-03-2008, 20:49 45799 Cevap 45772

HEM GERÇEKTEN İNANAN İNSANLAR MAĞDUR OLUYOR DEMİŞSİN HEM DE ATATÜRK ÜN KONUYLA ALAKSI OLMAYAN BİR İCRAATINI GÖSTERERK ''İNANÇLARI YASAKLAMAK DOĞRU''DİYORSUN

DİYELİM Kİ SİYASİ SİMGE, ÜNİ YE HAÇLA GİREN TKP BİLDİRLERİ DAĞITAN,POS BIYIKLARIYLA ORTALIKTA DOLAŞAN GENÇLER  NASIL OLUYOR DA ÜNİVERSİTEYE GİREBİLİYOR, SİYASİ SİMGE SADECE MÜSLÜMNLARA MI YASAK?

Kİ TÜRBAN SİYASİ SİMGE DEĞİLDİR SİYASİ PARTİLERİN ELİNDE YIPRANDIĞI DOĞRUDUR AMA BU ONUN DİNİN AÇIK BİR EMRİ OLDUĞU GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ.İNSANLARI İNANÇLARINDAN DOLAYI YARGILAMAK .AYIRMAK ,AŞAĞILAMAK NE KADAR İNSANCA???

HEM NEDEN BU KIYAFETE BAKARAK SINIFLARA KAMPLARA AYRILMA?ÜNİ FİKİRLERE BİLİME ÖNEM VERCEĞİNE ÖĞRENCİNİN KILIK KIYAFETİNE İNANCINA BAKIP ÜLKEYİ  AYRILIĞA SÜRÜKLÜYOR.PROFLAR DEKANLAR REKTÖRLER BİLİMSEL ARAŞTIRMA YAPACAĞINA GİDİP SAĞDA SOLDA YÜRÜRÜŞLER YAPIP BİLDİRİ OKUYOR KISACA SİYASET YAPIYOR BUNLA DA KALSA İYİ HUKUKA MEYDAN OKUYOR

BİR REKTÖR BAŞ ÖRTÜLÜ ÖĞRENCİLER İÇİN''ÜNİ KAPISINA KİLİT VURURUM GENE ALMAM DİYOR'' BAŞKA BİRİKİ BU BİBZİM REKTÖR :BAŞ ÖRTÜLÜ ÖĞRENCİYE HAKETTİĞ NOTU VERMEYEBİLİRİZ DİYEBİLİYOR VE BUNLARIN TAAMAMI BİR HUKUK DEVLETİNDE ZUHUR EDİYOR.KISACA REKTÖRLER BİR İMPARATORLUK KURMUŞ EN BÜYÜK BİZİZ DİYOR''SİZ KİME OY VERİRSENİZ VERİN TEK HAKİM BİZİZ'' DİYORLAR...

•  09-03-2008, 21:21 45810 Cevap 45799

ne yani sadece başını kapatan mı müslüman işte senin oy verdiğin partinin yaptığı bu insanları cemaatleştirmek sınıflara ayırmak sen bizdensin sen değilsin yapmak adam kayırma ve torpili saymıyorum bile ya en basiti biz ben calıştığım serviste 13 hemşire var ve 13 kişi bile kendi arasında ayrılıyo sabahları güya dindar geçinen arkadaşlar selam bile vermiyo kendi aralarında gruplara ayrıldılar türbanlılar ve diğerleri ve her nedense hep türbanlı arkadaşların istekleri kabul oluyo çünkü senin oy verdiğin parti tabanlı bi hastanede calışıyorum.ne şimdi türban siyasi simge değilmi
    oysa bir umuttu hep gönlü besleyen dayan yüreğim diyen.....
  •  09-03-2008, 21:31 45816 Cevap 45686

arkadaşlar bence allah herkese akıl fikir vermiş,bu tür oyunlara gelmemeliler insanlar.

Ama belirtmek istiyorum ki; belirli yerlerde belirli kurallar olmalıdır. Kuralsız olunursa ortalık karışır,eğer kurumlarda birisi türbanlı giriyor ise diğeride başka şekilde girmek isteyecek o zamanda daha büyük sorunlar çıkacaktır.

herkesin dini de imanı da kendine,bu ülkede yaşıyor isek kurallara uymalıyız. Big Smile

•  09-03-2008, 22:06 45839 Cevap 45686

İNSANLARI BAŞLARINI AÇMAYA ZORLAYARAK ONLARI TEK BİR KALIBA SOKMAYA ÇALIŞMAK OLDUKÇA YANLIŞ.HELE Kİ EĞİTİM HAKKINI ELİNDEN ALACAK DÜZEYE VARIRSA..İNSANLAR BİRBİRLERİNİN YAŞAM TARZINA GİYİMİNE İNANCINA SAYGI GÖSTERDİĞİ SÜRECE KİMİN NE GİYDİĞİNİN NE TAKTIĞININ ÖNEMİ OLMAZ.BÖYLE BOŞ ŞEYLERLE UĞRAŞMAK BU ÜLKEYE HİÇ Mİ HİÇ YAKIŞMIYOR..

BİR İNSAN KÖPRÜ KURAR, BİN İNSAN GEÇER..
  •  09-03-2008, 22:10 45842 Cevap 45839

haklısınız o yüzden gündemde rekor kırıyor
  •  10-03-2008, 13:17 45907 Cevap 45842

bence kimsenin özgürlüğü elinden alınmamalı..biz nasıl açık girebiliyorsak onlarında kapalı olrak girmeye hakları olmalı...düşünsene müslüman bir ülkede yaşıyorsun ve özgür değilsin...başka ülkeler bile müslümanları kapalı okuluna kabul ediyorda biz müslüman ülke olarak bunu yapamıyoruz?????saygı duymuyoruz...zaten sadece başörtü bir sembol sen yasaklasanda yasaklamasanda o adamın zihniyetini değiştiremezsin!!!! kimse bize kapanın diyor mu??isteyen kapanır isteyen açık dolaşır....herkes tercihini yaşamalı....

onların tepki göstermeside çok normal...düşünsene:bana,kapalı okula gireceksin açık almıyoruz deseler bende tepki gösteririm...

bu konu o kadar uzadı ki:ülke içi bölücülüğe neden oldu...iç savaş yaşar hale geldik...o kadar saçma sapan konular üzerinde yoğunlaşılıyor anlamıyorum yaa!!!!bu ülkenin hiç mi başka sorunu yok????o kadar sıkıldım ki herşeyden...bu ülkeye bir atatürk daha gelemedi...çıkarsız,sadece ülkesini düşünen tek adam...ondan sonrası booooş.....dipsiz kuyu......

böceğim,size aşığım....
  •  10-03-2008, 13:47 45922 Cevap 45917

...
  •  10-03-2008, 14:23 45932 Cevap 45686

Kimsenin özgürlüğü elinden alınamaz...biz hoşgörü ve anlayışı barındıran bir soydan geliyoruz.Bir insandan bahsediyoruz yetişkin bir insana senin şeklin bizim istediğimiz gibi olacak diye bir düşünce olabilirmi kafam almıyor.
  •  11-03-2008, 10:07 46094 Cevap 45932

doğru
  •  12-03-2008, 16:09 46499 Cevap 45810

müberra cahan:
    ne yani sadece başını kapatan mı müslüman işte senin oy verdiğin partinin yaptığı bu insanları cemaatleştirmek sınıflara ayırmak sen bizdensin sen değilsin yapmak adam kayırma ve torpili saymıyorum bile ya en basiti biz ben calıştığım serviste 13 hemşire var ve 13 kişi bile kendi arasında ayrılıyo sabahları güya dindar geçinen arkadaşlar selam bile vermiyo kendi aralarında gruplara ayrıldılar türbanlılar ve diğerleri ve her nedense hep türbanlı arkadaşların istekleri kabul oluyo çünkü senin oy verdiğin parti tabanlı bi hastanede calışıyorum.ne şimdi türban siyasi simge değilmi

ben veya bir başkası başı kapalı müslüman diğerleri değil gibi bir şey savunmuyoruz.böyle bir zihniyet yanlış.hem insanları bu müslüman öteki değil diye sınıflamak olsun bu sağcı o solcu olsun bu kemalist öbürü liberal olsun,bu kürt bu çerkez bu ermeni olsun diyerek sınıflara ayırmak çok yanlış.biz bir devletiz hepimiz türk bayarağı altında yaşıyoruz belki hepimizin alt kimlikleri var ama bana göre bu ülke için çalışan ter döken her insan benim kardeşimdir,derdi benim derdimdir bugün nasıl başı kapalı kızların üni ye girmesi engelleniyorr ve ben buna karşı çıkıyorsam yarın üni ye girmek için türban takmak zorunlu olsa yine karşı çıkarım

ama esasında bu meseleyi uzatıp gerenler seçim dönemi seçim otobüsnün üzerine başörtülü bayan fotosu koyup bu tip insanlarla sarmaş dolaş foto çektirenler nedense seçimler bittikten sonra  birden bire değişiyor''ölürüm de laikliği ezdirmem çiğnetmem diyor  sanki laikliğin ölçüsü başörtüsü...

alında asıl niyetleri inançlı inssnları okutmamak onşları cehalete mahkum etmek.zaten ''köyümüzdeki teyzenin baş örtüsüne bir itirazımız yok''demelerinin sebebi de bu tarladaki teyzenin onlara zararı yok ...vs vs söylenecek çok şey var

bu arada müberra son olarak atatürk baş örtüsünü yasaklayan hiç bir kanun çıkarmamıştır istersen araştır

RSS haberlerini XML olarak görüntüle