79,035 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

Bakım Planı İçin Yardım Lütfen...

Son Mesajınız 19-03-2008, 0:12 esra hemsire tarafından gönderildi. 4 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  15-03-2008, 15:08 47066

Bakım Planı İçin Yardım Lütfen...

Merhabalar..Bakım planı için sizlerden yardım rica ediyorum.3 tane hazırlamam gerekiyor.Hastamın biri kolesistektomi operasyonu gecirdi,diğeri inguinal herni operasyonu gecirdi,sonuncusu ise BPH(Bening Prostat Hiperplazisi) tanısı aldı.Hocamız özellikle hastalığa yönelik tanılar istediğini söyledi.Ne gibi tanılar koyabilirim.Şimdiden herkese teşekkür ediyorum..Emeklerinize sağlık..
  •  17-03-2008, 20:47 47417 Cevap 47066

Cevap : Bakım Planı İçin Yardım Lütfen...

arkadaşlar bir yardım eden yokmu??
  •  18-03-2008, 9:02 47467 Cevap 47417

ya sizin hemşirelik tanısı kitabınız yok  mu??benim vardı çok yardımcı oluyordu!!!!!
    böceğim,size aşığım....
  •  18-03-2008, 9:36 47476 Cevap 47467

sevgili arkadaşım sana doğrudan tanıları söyleyemem ama yol göstermye çalışayım

hastadaki bulguları topla(ateş var mı?.yara yerinde akıntı vs var mı?kısacası enfeksiyon belirtileri var mı?) enfeksiyon belirtileri varsa mevcut enfeksiyon.yoksada olası enfeksiyon riski konulabilir.Çünkü opere olan bir hasta her zaman enfeksiyon açısından risk altındadır.

konulabilecek tanıların çok bence ama daha önceki arkadaşın dediği gibi bizim hemşirelik tanıları adında bir kitabımız vardı bize çok yardımcı oluyordu.

ameliyat olan hastada oluşabilecek sorunlar

mevcut enfeksiyon, olası enfeksiyon riski,inmobilizasyon, bilgi eksikliği( üçünde de taburculuk eğitimi çok önemlidir özellikle bph ta taburculuk eğitimini bilgi eksikliği altında tanılarına ekliyebilirsin hatta emin ol sınav sorusudur)

canım benim sen  sıkıştıkça yardım iste çünkü dediğim gibi bulgular olmayınca tanı koymakta güçleşir. İnan bana üniversitedeyken büyük zevk alırdım bakım planı hazırlarken umarım senin içinde zevkli hale gelir BAŞARILAR

•  19-03-2008, 0:12 47550 Cevap 47476

Çok teşekkür ediyorum..kafamda bişeyler şekillendi sayenizde..cok cok saolun ;)
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi