Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

Yurt disinda hemsirelik

Son Mesajınız 17-08-2018, 11:34 sssagat tarafından gönderildi. 56 yanıt.
( Toplam 57 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  21-07-2008, 23:03 60135

Yurt disinda hemsirelik

Merhaba arkadaslar,

Müthis bir site, cok begendim. Biraz bilgilenmek icin gezindim, ama kayit olmadan yapamadim:)

ben yurt disinda Amsterdam Hollanda da hemsirelik yapiyorum. Turkiyemizde olanaklarim nedir diye cok merak ediyorum meslegimle. Ben Amsterdam dogumluyum, 2 senelik evliyim ve esim Turkiye dogumlu. Esim Turkiyeye donmek istiyor, ama ben cok kararsizim, meslegimi birakipta ev hanimi olmak istemiyorum orda. Bana bilgi vere bilirmisiniz?

Yurt disi hemsirelik diplomamla Turkiyede calisa bilirmiyim? Ve aceba maasim ne kadar olur bilen varmi? Baya bir gezindim bu forumda, cok farkli maas alan arkadaslar var, anlayamadim, döner ne?

2003 te 4 senelik meslek lisesini bitirdim. 2006 senesinde 1 yillik ek ögretim aldim Kardioloji üzerine ve su an 2 senedir Coronary Care Unit' te calisiyorum. Türkcesi kalp yogun bakimi galiba?

Cevaplarinizi merakla beklicem:)

•  21-07-2008, 23:38 60139 Cevap 60135

Cevap : Yurt disinda hemsirelik

YURTDIŞINDAKİ OKULUNUZUN TÜRKİYE'DE DENKLİĞİ KABUL EDİLİYORSA ÇALIŞABİLİRSİNİZ.DEVLETTE ÇALIŞABİLMEK İÇİN ÖNCE KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI(KPSS) ADLI BİR MEMURLUK SINAVINA GİRMENİZ GEREKİYOR.MAAŞ MEMURLUĞUNUZUN KADEMESİNE GÖRE DEĞİŞİYOR.AMA GENELLİKLE 1000-1800 YTL ARASINDA DEĞİŞİYOR MAAŞLAR.ÖZEL HASTANELERE DE BAŞVURARAK ÇALIŞABİLİRSİNİZ.BURALARDAKİ MAAŞLAR HASTANENİN BÜYÜKLÜĞÜNE, BULUNDUĞU KENTE, VERDİĞİ HİZMETE GÖRE DEĞİŞİYOR.ÖRNEĞİN İSTANBUL'DA ORTALAMA 800-1200 YTL ARASINDA DEĞİŞİYOR.ANCAK SAHİP OLDUĞUNUZ MESLEKİ SERTİFİKA, MASTER DİPLOMASI VS. MAAŞLARI OLUMLU OLARAK ETKİLİYOR.

DÖNER SERMAYE İSE SAĞLIK SEKTÖRÜNDE KURUMUN HİZMETİ SUNARKEN KENDİ DIŞINDAKİ KAMU/ÖZEL NİTELİKLİ SAĞLIK GÜVENCESİ İÇEREN FİNANSAL KURULUŞLARDAN, HASTANENİN SUNDUĞU HİZMET KARŞILIĞINDA BELİRLİ ORANDA ALDIKLARI MALİ KAYNAKLARDIR.BU KAYNAK TÜM HASTANE PERSONELLERİ ARASINDA BELLİ ORANLARDA PAYLAŞTIRILARAK PERSONELİN ALDIĞI MAAŞLARA YANSITILIR.ÖRNEĞİN YUKARIDA DEVLET MEMURU İÇİN YAZDIĞIM ORTALAMA MAAŞ DÖNER SERMAYE EKLENMİŞ OLAN MİKTARDIR.

UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR..

BİR İNSAN KÖPRÜ KURAR, BİN İNSAN GEÇER..
  •  22-07-2008, 0:15 60143 Cevap 60135

merhaba arkadaşım ben istanbulda devlet hastanesinde çalışıyorum kadrolu olarak ve 1000 ytl maaş alıyorum ayrı yeten 600 ,700 döner sermaye alıyorum her farklı olabiliyor sağlık ocağında çalıyordum orada farklı alınıyor.yani800 1500 arası bir maaş alırsın özel sektörden bilgim yok ama çoğu asgari ücretin biraz üstünde veriyor 600 700 civarı ama eğitim durumun iyiyse daha fazlada alabilirsin kardeşim sözleşmeli oben daha az maaş alıyor sen orada ne kadar alıyorsun .inşallah istediin gibi olur şans diliyorum  
  •  22-07-2008, 17:00 60203 Cevap 60135

Tesekkürler arkadaslar, biraz olsun bilgilendim. Ama merak ettigim konu, suanki diplomamin Türkiyede gecerli olup olmadigini nasil ögrenebilirim? Orda da burdaki gibi bir kayit sistemi varmi? Ben suan  Avrupada "BIG register"e kayitli olan bütün ülkelerde hemsire olarak calisa bilirim. Böyle birsey türkiyede de varmi? Bütün hemsirelere verilen özel kimlik numarasi gibi birsey bu.

Arkadas burada maasimin ne kadar oldugunu sormus. Ben suan ortalama 2000 euro aliyorum aylik. Ama bu hafta sonu ve gece nöbetleri dahil. Ve Kalp yogun bakiminda calistigim icin extrali maas.

Normal düz hemsireler ortalama 1200- 1500 arasi maas aliyorlar. Umarim bende sizin sorunuzu cevaplandira bilmisimdir.

•  22-07-2008, 17:20 60214 Cevap 60203

slm.türkiye dışardan hemşireye denklik vermiyor arkadaşlar.

yalnızca bizler gidebiliyorz.ancak dışardan alınmıyor.

"kendini çok zorlama,en güzel şeyler onları en az beklediğinde olur"
  •  22-07-2008, 18:54 60240 Cevap 60214

mrb arkadasım.pekı hollandaya gıtmek nelerı gerektırıyor bılgın varsa cok sevınırım.özlem
  •  22-07-2008, 18:56 60241 Cevap 60203

mrb.maaş tahmınımden azmıs.ben turkıyede calısıyorum.hollandaya gelsemmı dıe dusunuyorum.özlem
  •  23-07-2008, 0:29 60287 Cevap 60214

yekta:

slm.türkiye dışardan hemşireye denklik vermiyor arkadaşlar.

yalnızca bizler gidebiliyorz.ancak dışardan alınmıyor.

Nasil yani? Yurt disinda egitim almis hemsirelere Türkiyede calisamiyormu hemsire olarak? Peki calisa bilmek icin ne yapmam gerekiyor? Tekrar Türkiyede okula mi gitmem gerekir? Ve bu okul süreci ne kadar?  Anlamadim ben bu konuyu, cünkü bize Irandan gelen hemsireler var, ve onlar burada hemsire olarak degil de ancak hasta bakici olarak calisa biliyorlar. Ne zaman burda tekrar hemsirelik sinavina giripte basariyla kazanirlarsa, hemsire olarak calisa biliyorlar. Peki Türkiyeden gelenler direk olarak hemsirelige devam ede biliyorlarmi? Bunu aciklaya bilirmisin arkadasim?

•  23-07-2008, 0:36 60289 Cevap 60241

dimitri:
    mrb.maaş tahmınımden azmıs.ben turkıyede calısıyorum.hollandaya gelsemmı dıe dusunuyorum.özlem

Hollanda standartlarina gore maaslar burda da az gercekten. Herhalde dünyanin her yerinde hemsirelik meslegi en az maas alan mesleklerden biri. Biz burda yakin zaman oncesi sendikalarla protesto ya ciktik. Simdi nihayet ekimden itibaren %3  maaslarimiz yükselecek. Ama benim bildigim kadariyla Türkiyeden gelen hemsire burada calisamaz saniyorum. Tam olarak emin degilim, ama zaten lisan sorunu var.

•  23-07-2008, 21:34 60419 Cevap 60289

türkiyede çalışman için T.C vatandaşı olman gerekiyor

•  24-07-2008, 22:33 60592 Cevap 60419

bizim eğitim daha farklı diye duymuştum buradaki hemşireler için

fazla bilgi pratik gerekiyor.mesela sizin orda verdiğiniz haplar burda iğneler

t.c vatadaşı ayrıca burada eğitim gören gerekiyor.

sınav hakkı varmı bilmiyorum.

"kendini çok zorlama,en güzel şeyler onları en az beklediğinde olur"
  •  27-08-2008, 20:00 69095 Cevap 60592

ben hemşirelik 2.sınıf öğrencisiyim.türkiyedeki hemşirelik

diplomamızın yurtdışında geçerli olduğunu bunun nedeni

olarakta ilk hemşirelik okullarının türkiyede açılmasına bağlı

sebepleri olduğunu duymuştum ayrıntılı bilgisi olan birileri bu

konuda aydınlatırsa sevinirim.

•  26-09-2008, 19:53 76987 Cevap 60135

mrb.benide bir aralar yurt dısında hemşirelik merakı sarmıştı.araştırmalarım sonucu orada şartların cok daha uygun oldugunu ve maaşın daha yüksek seviyede oldugunu duymuştum.yani yeni başlayan bir hemşire örneğin ingiltere gibi bir yerde en az 3000 sterlinle başlıyormuş.ne kadar doğru orasını allah bilir tabiiii.
  •  21-02-2009, 22:59 97376 Cevap 60592

yekta:

bizim eğitim daha farklı diye duymuştum buradaki hemşireler için

fazla bilgi pratik gerekiyor.mesela sizin orda verdiğiniz haplar burda iğneler

t.c vatadaşı ayrıca burada eğitim gören gerekiyor.

sınav hakkı varmı bilmiyorum.

selam mertkiz arkadasimiz...

ben almanyada hemsire olarak calisiyorum , benimde esim türkiyeden gelme ve kesin dönus yapmak istiyor.

O yüzden benim kayinbabam bu konulari arastirdi.. bizim Diplomamiz Türkiyede gecerli ve calisabiliyoruz, sadece eger Turk vatandasi degilsen devlet hastanelerinde calisma iznin yok, ama Özel Hastanelerde var.

Arkadaslar lutfen bu konulari bilemeden kafasizdan birsey yazmayin.Türkiyede aldiginiz egtimle siz Yurt disinda hemsire olarak calisamiyorsunuz cunku diplomaniz yeterli gelmiyor. Bizim egtim cogu Ülkede gerceli...türkiyede dahil!!!!

•  21-02-2009, 23:11 97378 Cevap 69095

ayda altıntop:

ben hemşirelik 2.sınıf öğrencisiyim.türkiyedeki hemşirelik

diplomamızın yurtdışında geçerli olduğunu bunun nedeni

olarakta ilk hemşirelik okullarının türkiyede açılmasına bağlı

sebepleri olduğunu duymuştum ayrıntılı bilgisi olan birileri bu

konuda aydınlatırsa sevinirim.

Alakasi yok  Türkiyedeki egtimle sadece yurt disinda sizler malesef hemsire yardimcisi olarak calisabiliyorsunuz..

Biz kesin Türkiyeye dönus yapcaz, ve bu konulari arastirdik, bizler  Türkiyedeki Hastanelerde ( devlet Hastanesi haric) heryerde calisabiliyoruz.. Benim Yengem Meltem Hastanesinde bashemsire olarak calisiyor, kendisine sordum, is imkani nasil diye,bana gel hemen basla dedi sizler yurt disinda egitim aldiniz sizi kapalar dedi.

Gercektende Mertkiz bi online basvur en gec 2 hafta sonra, Hastane sana calismak istedigin bölumu secme imkani veriyor  ve aklindaki maas miktarini ogrenmek istiyorlar.. seni Türiyede kaparlar.. Arkadaslar dogruya dogru bizim burdaki egtim yurt disindaki egtimler daha iyi..

bu sayfaya bir tikla:

http://hemsireyiz.biz/forums/thread/88844.aspx

•  20-03-2009, 16:31 106674 Cevap 60135

evt iyimi bilemem yurtdısında hemşireler türkiyede hastabakıcıların yaptıgı işi yapıyor daha ezici şartlarda calısıyor

•  20-03-2009, 18:24 106690 Cevap 106674

ben birsey merka ettim .. Betül Arkadasim sen hic yurtdisinda calistinmi????? Bence hayir, ozama bilmeden etmeden kousma lutfen, evet bizler hatabakicinin isini BILLE yapiyoruz. sbizler burda herseyi yapiyouz, is saat boyunca sadece hastanla mesgulsun sadece tansiyon igne fela degil. bizler burda Herseyi yapiyouz.. ama yanlisin var canim, malesef sizler yurt disinda calismak isterseniz sizler sadece hasta bakici isi veriliyor, cunku diplomaniz gecerli olmuyor buralarda, bir dusun lutfen sence hangi egtim daha iyi??? lutfen arastirmadan bilmeden konusma

•  30-03-2009, 21:52 107655 Cevap 106690

ARKADASALAR BEN HEMSIREYIM VE OZEL HASTANEDE CALISYORUM YURT DISINDAKI HEMSIRELIK DIPLOMASI BUTUN OZEL HASTANELERDE GECERLI MAASLAR OZEL HASTANENIN STANDARTI NEYSE ONU VERIR AYIRMAZ AMA RAHATLIKLA DIPLOMANLA HEMSIRELIK YAPABILIRSIN VE EGER ISTANBULDA CALISACAKSAN 1200 ORTALAMASIYLA BASLATIYORLAR SORUN YASAMAZSON

BU ARADA BEN ACIL TIP TEKNISYENIYIM VE OZEL HASTANEDE HEMSIRELIK YAPIYORUM ACABA YURT DISINDADA ACIL TIP TEKNISYENI OLARAK CALISMAM ICIN NE YAPAMAM GEREKIR

•  14-07-2009, 17:34 124708 Cevap 106690

arkadaşlar yurtdışında hemşirelik hakkında detaylı bilgisi olan war mı

•  15-07-2009, 3:41 124941 Cevap 124708

SLM  HANGI ULKE ICIN DUSUNUYORSUNUZ TUM AB BIRLIGI TUM ULKELERIN SART LARI FARKLI FARKLI BEN  FRANSADAYIM BURDA COK ZORLUYORLAR COK IRKCILAR MESALA

YINEDE NEDEN OLMASIN DENEMELI INSAN

•  01-08-2009, 22:31 129515 Cevap 97376

• intensiveÇevrim dışı. Son etkinliği:06-10-2014, 22:01 intensive
    • Sıralanmayanlar
      Bayan
    • Üye Oluş Tarihi 06-01-2007
    • İSTANBUL/TÜRKİYE
    • Toplam Mesaji 30
    • Toplam Puanı 351

Burda çalışabilmeniz için diploma denkliği almanız gerekiyor. Bunun için de YÖK e başvurmanız lazım. Denklik almadan çalışmanız imkansız.
  •  03-08-2009, 19:47 129773 Cevap 129515

bnde duymuştum yurt dısında hemşirelk yapmayı hatta unıversıtelerden bıle ogrencı ıstıyorlarmıs tabıı denklık mevzunu hakkında bı fıkrım yok ancak dırek hemşirelk yapıolar hemşirelk yardımcısı degıl dıe bılıyorum.
  •  08-10-2009, 20:43 137211 Cevap 97376

Merhaba arkadaslar,

ben almanyada hemsirelik yapiyorum. Seneye kismetse türkiyeye

gelin gidecegim!!

Ben bir huzur evinde egitim gördüm, ve cok endiseliyim suan acaba

türkiyede diplomam nasil gececek!!!Almanyada Hemsire olarak geciyor.

Acaba trde sadece bakici olarak mi görev yapabilecem, yoksam

hemsire olarak calisabilecegimmi??? Bana yardimci olursaniz cok

seviniriim.........

Saygilarla

•  08-10-2009, 21:23 137217 Cevap 137211

Selam Melek..

Ilk önce yazini bir düzelteyim, sen Hemsire degilsin Yaslilar bakicisisin, arasindaki farki seninde bilmen gerek..

Biliyorsunudurki sizler sadece Huzur evi gibi yerlerde calisabiliyorsunuz ve Turkiyede Hasta Bakici olarak geciyor Meslegniz Hemsireleikle alakasi yok..

Sen malesef Turkiyede Hastanelerde calisamassin buda normal burda bile calisman yasak.

•  08-10-2009, 23:56 137239 Cevap 137217

ben ama bu hastanede "Pflegedienstleitung" olarak calisiyorum....
  •  09-10-2009, 0:25 137241 Cevap 137239

Hastanemi yoksa Huzur evimi????

Melekcim herhalde 86 dogumlusun sana kisaca hesapliyim..

Bu Meslegi 17 yasinda basliya biliyorsun sen suan 23 yasinda olman gerek..

Ilk önce Pflegeienstleiutng olarak Abitur Abschlussun olmasi gerek bu demekki 19-20 yasinda abiyi bitirdin, Üc sene Ausbildung etti 212-2 arasi. ardindan 2 sene Berufserfahrungun olmasi gerek ( für PDL) buda etti 25-26 yas. ardindan 2 sene PDL ausbildung buda sana etti 27-28 yasinda hemende is yeri yada PDL ausbildung bulunmadina göre etti 29-31 yas..

eger Altenpglegerinsen bunu yaz, ona gör cvp yazayim, eger  Meslegi yaptiysan, Turkiyede hic bir Saglik Kurumuda calisamassin, sadece Hasta Bakici olabilirin..

Pflegeheimdaki Ausbildung hic bir zaman Hemsire staji degildir bun sende biliyorsun.

Hemsire binlerce kademe daha yüksek!!!!

•  09-10-2009, 16:51 137308 Cevap 60135

Karşılıklı saldırı-hakaret v.b. niteliğindeki mesajlar silinmiştir.

Saldırı-hakaret içerikli mesaj atanların veya böyle mesajlara aynı nitelikte cevap verenlerin mesajları veya üyelikleri askıya alınabilir veya silinebilir. 

Lütfen yazılarımızı normal büyüklükte ve renkte yazalım.  Tekrarında mesajınız silinebilir. 

•  09-10-2009, 17:52 137311 Cevap 137308

Tesekküler sildigniz icin !

•  09-10-2009, 18:40 137316 Cevap 137311

Saolasin arkadasim, gereksiz tartismalar icin sorun yasanmasi olumlu olmaz ;)
( Toplam 57 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle