80,100 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA

HEMŞİRELİKTEN ÖGRETMENLİGE GEÇİŞ NASIL OLUR

Son Mesajınız 03-06-2013, 12:24 nesrinozdil tarafından gönderildi. 27 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  27-07-2008, 22:31 61130

HEMŞİRELİKTEN ÖGRETMENLİGE GEÇİŞ NASIL OLUR

KPSS YE GİRİP 70 PUAN ÜZERİ ALMAK VE 2. OTURUMADA GİRİP EGİTİM BİLİMLEİ SINAVINA KATILMAK YETERLİ OLUYORMU KURUM DEGİŞİKLİGİ HAKKIMIZ VAR MI?

BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRMISINZ ARKADAŞLAR

•  28-07-2008, 17:02 61294 Cevap 61130

Cevap : HEMŞİRELİKTEN ÖGRETMENLİGE GEÇİŞ NASIL OLUR

böyle bir geçişin olması için öğretmen olma şatrını yerine geitirmeniz yani formasyon dersleri almanız  lazım bunu yüksek lisansı eğitim alanında yapar fark derslerini başarıyla veriseniz iki yılın sonunda öğretmen olma hakkına sahip olursunuz

sen koşmana bak küheylan çatlarsan doğuran kısrak utansın
  •  28-07-2008, 22:21 61372 Cevap 61294

dediğinizi tam olarak anlayamadım açık bir şekilde tekrar ederseniz çok sevinirim..

yani sadece formasyon alamamız yeter mi?

HAYATIMIN YÖNETMENİ BENİM..
  •  29-07-2008, 21:54 61561 Cevap 61130

eğitim fakültesinde yüksek lisans yapmanız lazım yüksek lisans yaparken formasyon(eğitim) derslerini hemşirelik bölümünde almadığınız için öğrencilerle birlikte bu dersleri alırsınız başarılı olursanız kpps ye girer yeterli puanı alırsanız artık öğretmensiniz.Yani 2 yıl daha okumanız lazım

•  30-07-2008, 0:05 61578 Cevap 61130

hangi alanda öğretmenlik yapmayı düşündüğünüzü bilmiyorum ama seçtiğiniz alana göre fark dersleri almak zorunda kalabilirsiniz

•  30-07-2008, 1:56 61593 Cevap 61578

her alanda öğretmenlik olabılıyorrmukı?? ben sadece sml de ögretmenlık olarak duymustum
  •  30-07-2008, 23:59 61797 Cevap 61130

lisans eğitimlerinde yan dal bir olay mesela fen bilgisi öğretmenleri aynu zamanda matematik öğretmenliği yapma hakkına sahiptir ancak hemşireliğin yan dalı var mı bilmiyorum doğrusu

•  31-07-2008, 16:57 62003 Cevap 61561

sayın irfan taner,ben lisans hemşirelik mezunuyum...öğretmenlik yapabilirmiyim yani????daha detaylı ifade eder misiniz???ben anlayamadım çünkü benim yaptığım araştırmalara göre dediğiniz gibi değil...kafam kariştı?????????????saygılar...... 
    böceğim,size aşığım....
  •  03-08-2008, 8:14 62871 Cevap 61797

benim yaptığım arastırmalara göre hemsirelikte yan dal uygulaması yok ama kaçırdığım bir bölüm varsa bilemem...

ve sunu merak ettim biz nasıl eğitim bilimlerinde yüksek lisans yapıcaz bu kısmı biraz tuhaf geldi bence alanımızda master yapıp master döneminde formasyon alıyoruzdur yada programın içinde zaten yer de alıyordur ama kesin bisey diyemem

•  04-08-2008, 12:25 63106 Cevap 62871

yüksek lisanta alan kısıtlaması yok ama farklı alanlarda yapılan yüksek lisanlarda fark derslerini almanız gerekiyor mesela benim çalıştığım kurumda çalışan bir hemşire arkdaş sosyoloji alanında yüksek lisan yapıyor

•  11-08-2008, 2:26 64133 Cevap 61130

lisans hemsirelik egitiminden sonra bircogumuz pedagojık formasyon(ilkogretım sınıf ogretmenlıgı sertıfıkası] aldı.2008 agustos yerlestırmelerınde sınıf ogretmenlıgı ıcın basvurabılıyormuyuz?bilgisi olan lutfen yassaın.acilllll

•  12-08-2008, 15:13 64338 Cevap 64133

Çok merak ettim arkadaşlar.. Lütfen bilgisi olan bu konuyu daha ayrıntılı yazsın.. Ne öğretmenliği? Nasıl?

Benim bildiğim tek şey lisans mezunları formasyon alıp sml de ders verebiliyorlar..Bundan başka ne var?

**Öğrenci Platformu Editörü**
  •  18-08-2008, 16:35 66269 Cevap 64338

benimde bildiğim o.yani sml de öğretmenlik.bunun için de 2 yıl tezsiz yüksek lisans yapma koşulu var.eğitim bilimleri kesin yapılmalımı kpss de.?
  •  21-08-2008, 10:30 66930 Cevap 66269

www.memurlar.net/haber/112032/

Çingene benleri, ne dersiniz, pembe olmalıydı
    değil mi?
    Ama dünyada her şey olması gerektiği gibi
    olmuyor ki.../CAN YÜCEL/

•  03-09-2008, 23:46 71889 Cevap 61130

slm.arkadaşlar ben bu konuyu çok araştırdım.milli eğitim müdürlüğüne gidip görüştüm.milli eğitim bakanlığına e-mail attım ama böyle bişey olmadığını söylediler.çok eskiden öğretmen sıkıntısından dolayı başka mesleklerden formasyon yapılarak kurumlar arası geçiş yapılıyormuş.ama bu artık yok.üzgünüm..
  •  24-09-2008, 13:20 76494 Cevap 63106

ya bende tam anlamadım yüksek lisansı tezlimi yoksa tezsizmi yapcaz ve birde formasyonu yüksek lisanstan sonramı alcaz
  •  24-09-2008, 14:26 76502 Cevap 76494

SAĞLIK MESLEK LİSELERİNE ÖĞRETMEN OLABİLMEK İÇİN EN AZ LİSANS MEZUNU OLMAK GEREKİR.ANCAK SMLLERDE ÖĞRETMEN AÇIĞI OLURSA ATAMA YAPILIR.BU DA ZATEN MEB TARAFINDAN İLAN EDİLİR.SMLDEKİ MESLEK DERSLERİNE İHTİYAÇ OLURSA BRANŞ ÖĞRETMENİ OLARAK ÖNCELİKLE TEZSİZ YÜKSEK LİSANSI YANİ FORMASYONU OLANI ATANIR.BÖYLE BİR İHTİYAÇ OLURSA DA ATAMALAR KPSS 10 PUAN TÜRÜNE BAKILARAK YAPILIR.BUNUN İÇİN DE ADAYIN KPSSDE EĞİTİM BİLİMLERİNE AİT SINAVA DA GİRMESİ GEREKİR.KISACASI SİZ TEZSİZ YL YAPIP FORMASYON ALSANIZ BİLE İHTİYAÇ OLMADAN VE MEB KADRO İLAN ETMEDEN HİÇBİR ŞEY YAPAMAZSINIZ.UĞRAŞTIĞINIZ EMEK PARA ZAMAN HARCADIĞINIZ SİZE KALIR..

ÜSTELİK 3-4 YIL SONRA SMLLER ÖĞRENCİ ALMAYACAK VE KAPANACAK.HEMŞİRELİK EĞİTİMİ LİSANS DÜZEYİNDE DEVAM EDECEK.AYNI ŞEKİLDE EBELİK BÖLÜMÜ DE.ONLARIN MESLEK KANUN TASARILARI DA MECLİSTE ŞU ANDA...YANİ YAKIN BİR ZAMANDA SML DİYE BİR OKUL OLMAYACAK.

UZUN LAFIN KISASI BANA KATILIR KATILMAZSINIZ SİZE KALMIŞ AMA TEZSİZ YLTI, FORMASYONDU UĞRAŞACAĞINIZA LİSANS MEZUNU HEMŞİRELER OLARAK BU MESLEĞİN LİSEDE DEĞİL, ÜNİVERSİTEDE VERİLMESİ İÇİN ÇABA GÖSTERİN VE EĞER Kİ MESLEK ADINA ŞAHSINIZ ADINA BİRŞEYLER YAPMAK İSTİYORSANIZ MESLEĞİMİZLE İLGİLİ HERHANGİ BİR BRANŞTA YÜKSEK LİSANS YAPARAK GÖSTERİN..ÖĞRETMEN OLARAK BU MESLEĞİ SÜRDÜRMEK İSTİYORSANIZ ÜNİVERSİTELERİN SAĞLIK YÜKSEK OKULLARINDA YÜKSEK LİSANS YAPTIKTAN SONRA DA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK YER ALABİLİRSİNİZ..AKADEMİSYEN OLARAK HEMŞİRELİK VE DİĞER SAĞLIK MESLEKLERİ İÇİN DAHA PROFESYONEL BİR ÇABA SERGİLEME OLANAĞI BULURSUNUZ..

BUNLAR BENİM DÜŞÜNCELERİM..HERKES KENDİ YOLUNDA İLERLER..HEPİMİZE KOLAY GELSİN..

Çingene benleri, ne dersiniz, pembe olmalıydı
    değil mi?
    Ama dünyada her şey olması gerektiği gibi
    olmuyor ki.../CAN YÜCEL/

•  24-09-2008, 15:56 76533 Cevap 76502

selma arkadaşımız denilebilcekleri söylemiş kendisine bende katılıyorum..
  •  24-09-2008, 17:28 76567 Cevap 76533

SELMA YAZDIKLARIN ÇOK DOĞRU..EĞİTİMİN ÜNİVERSİTEDE VERİLMESİNİ VE SMLNİN KAPATILMASINI İSTEYEN LİSANS MEZUNLARI HANGİ ANLAYIŞLA BU OKULLARDA ÖĞRETMENLİK YAPMAK İÇİN FORMASYON,SINAV VB.İLE UĞRAŞMAK İSTİYOR DOĞRUSU BENİM AKLIM ALMIYOR.GERÇEKTEN,SAMİMİYETLE BU MESLEĞE BİR ŞEYLER KAZANDIRMAK İSTİYORLARSA  MESLEKİ BİR BRANŞTA MASTER YAPARAK DAHA İYİ,DAHA AKADEMİK BİR ŞEKİLDE BUNU SAĞLAYABİLİRLER.
    Geleceğin bütün çiçekleri, bu günün tohumlarındadır.
  •  01-11-2008, 22:23 82640 Cevap 76567

Coğunlukla okurken hemşirelik mesleğinin pratikte ne kadar zor olduğu ayrıca toplumun ğözünde  saygınlıgının ögretmenlere göre daha az olduğu atlanır, calışmaya başlandığında acı gerceklerle karşılaşıldığında  farklı dallara yönelmeye başlanır vs.......
  •  24-07-2009, 20:47 128168 Cevap 76502

SLM ARKADAŞLAR ;

SELMA ARKADAŞIMIZ KENDİNCE BAZI YORUMLAR YAPMIŞ. BENİM HEMŞİRELİK MESLEĞİNDE 12. YILIM. İŞİMİZİN NEKADAR ÖZVERİLİ VE ZOR OLDUĞUNU ANLATMAMA GEREK YOKTUR UMARIM. EN AZINDAN SİZLERE. AMA AYDA TUTULAN 7 NÖBETİN VE 45 SAATLİK MESAİNİN ARDINDAN BİDE TAKDİR YERİNE SEVGİLİ YÖNETİCİLERİN HAKSIZLIKLARI ..... ŞİMDİ YILDA 8 AY ÇALIŞIP 2300 TL MAAŞ ALARAK AŞAĞI YUKARI 3 AY ÜCRETLİ TATİLİ OLAN ÖĞRETMENLİĞİMİ YOKSA YILDA 11 AY ÇALIŞIP 1100+500=1600 MAAŞ ALIP HAFTADA BİR VEYA İKİ KEZ 24 SAAT NÖBET TUTUP KALAN GÜNLERDEDE 45 SAAT MESAİ YAPIP HEMŞİRELİĞİMİ İSTERSİN DESELER..... KUSURA BAKAYIN ARKADAŞLAR AMA BEN OKADAR İDEALİST OLAMAM.

BEN LİSANS MEZUNU AYRICA PEDEGOJİK FORMASYON SERTİFİKASI OLAN 12 YILLIK DEVLET MEMURUYUM VE KURUMLAR ARASI GEÇİŞ YAPARAK ÖĞRETMEN OLMAYI İSTİYORUM. ARAŞTIRDIM AMA NE YAZIK Kİ İSTEDİĞİM BİLGİYE ULAŞAMADIM. EĞER BİR BİLDİĞİNİZ VARSA VE BURADA PAYLAŞIRSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.......  

•  24-07-2009, 23:45 128206 Cevap 128168

Eğitim Bilimlerinde tezsiz yüksek lisans yapıp pedagojik formasyona sahip olanlar meslek derslerinde öğretmenlik yapabiliyor da açık var mı orası sıkıntılı.
  •  12-08-2009, 17:22 131033 Cevap 64133

Meraba meslektaşım. Hangi ünv. den formasyon aldınız. çoğu ünv. hemşireler formasyon vermiyor bildiğim kadarıyla. cevaplarsan çok sevinirim. teşekkürler.
  •  18-09-2009, 16:01 135515 Cevap 131033

Fatma gkmn:
    Meraba meslektaşım. Hangi ünv. den formasyon aldınız. çoğu ünv. hemşireler formasyon vermiyor bildiğim kadarıyla. cevaplarsan çok sevinirim. teşekkürler.

fatma arkadaşım benim bu yıl nette yapılan tezsiz yl duyuruları takiplerime göre türkiyede sadece 3 üniversitede ikinci öğr. tezsiz yl alımı oldu. 1.Ankara üniversitesi, 2. ege üniversitesi 3. mermara üniversitesi. Ankara üniv. nde sadece sağlık işletmeciliği bölümünün tezsiz yl bölümü açıldı ama diger ikisinin tüm bölümlerden alımları oldu. ancak harç paraları oldukça fazla (6.600tl). ben lisans mezunuyum benim 4 yılda veeceğim harç ve katkı kredisi ücretini benden yalnızca bir yılda üstelik sadece harç parası olarak istiyorlar. bu benim mantığıma uymadı açıkcası. en verebilirsen başvur derim ama çok mantıklı değil. üstelik MEB in alım yapıp yapmyacağı da muamma..

•  24-04-2013, 19:50 249493 Cevap 128168

mrb siz bu mesajı yazalı çok olmuş, bu siteye  giriyor musunuz hala bilmiyorum ama hem formasyon alıp hemde çalışabiliyor musunuz
  •  26-04-2013, 23:00 249514 Cevap 249493

bet_ül:
    mrb siz bu mesajı yazalı çok olmuş, bu siteye  giriyor musunuz hala bilmiyorum ama hem formasyon alıp hemde çalışabiliyor musunuz

Tabiki ikisini bir arada yapabilirsiniz, formasyon üniversite senatosunun aldığı karara göre iş çıkışı ya da haftasonu programları şeklinde yürütülüyor. 

•  27-04-2013, 11:17 249520 Cevap 76494

İyi günler herkese. Konunun açıldığı tarihe baktım ilk cvpta aynı yıl gelmiş. Cevapta 3-4 seneye SAĞLIK MESLEK liseleri kapanacak demiş arkadaş misal ama bakıyoruzki tavşan gibi "ÖZEL" sağlık meslek liseleri açılıyor  o tarihlerden beri. Yani gelecek için kimse bu ülkede plan yapamaz. eğer meslek lisesinde öğretmen olursanız sml ler kapansada işsiz kalmazsınız çünkü devlet memurusunuz sonuçta. Şu konuya katılıyorum  hemşirelik eğitimi sadece lisans seviyesinde olmalı.
  •  03-06-2013, 12:24 250245 Cevap 61130

Öncelikle Hemşirelikte lisans mezunu olma şartı var. Tabi eğer farklı bir alanda lisansa sahip iseniz öncelikle o lisans dalının öğretmenliğe geçişi  var mı onu "Öğretmenliğe Kaynak olan Alanlar" ( http://www.memurlar.net/haber/47325)   öğrenmelisiniz. Sonrasında pedagojik formasyon belgesine sahip olmalısınız. İlk defa öğretmen olacaksanız 40 yaşından gün almamış olmalısınız. Tüm bunlardan sonra kamu da öğretmen olmak için KPSS sınavına girmeniz yeterli. Özellerde ise direk başvurabiliyorsunuz.  
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

Copyright  © 2004-2014 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi