Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

hacettepe hemşirelik mezunları nerelerdesiniz ne yapıyorsunuz toplanalım:)

Son Mesajınız 12-07-2013, 17:20 hemstr tarafından gönderildi. 37 yanıt.
( Toplam 38 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  22-10-2008, 0:58 80861

hacettepe hemşirelik mezunları nerelerdesiniz ne yapıyorsunuz toplanalım:)

hadi bakalım:)
    O GUZEL ASKERLIK ANILARINI ANLATACAGIN GUNLERI SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUM! SEN YETER KI CABUK GEL, BEN DINLEMEYE RAZIYIM :)

şafak 100
  •  28-10-2008, 22:01 82003 Cevap 80861

Cevap : hacettepe hemşirelik mezunları nerelerdesiniz ne yapıyorsunuz toplanalım:)

bende hacettepede okuyan yokmu tarzında bi konu açmıştım ama günlerce cevap gelmedi inşallah sana yazan olur...bende çok merak ediyorum mezunlar ne yapıyor ne koşullarda nasıl çalışıyorlar hacettepeli olmanın ne gibi bi ayrıcalığını görüyorlar ben baya bişey duymuştum da hacettepe ye dair bi pratisyen hekim kadar bilgi sahibi oluyormuşuz okulu bitirince aranan eleman iyi ücretler vs... çok mu abartmışlar acaba bana???
  •  30-10-2008, 21:52 82244 Cevap 80861

Cevap : hacettepe hemşirelik mezunları nerelerdesiniz ne yapıyorsunuz toplanalım:)

hacettepe hem. y.o 2007 mezunuyum arkadaşlar..bakanlığımızın( çok sevgili(!), saygıdeğer(!) ve sağlık çalışanlarının sorunlarını anında çözen(!), sağlık çalışanlarına önem veren(!)...vs. ) lütfedip yapacağı atamaları bekliyorum.. eğitimde söylenenler doğru, teorik bilgiyi iyi veriyorlar ama pratik anlamda pek birşey kazanamıyorsun..mezun olur olmaz hastanelerin peşinde koşuşturduğu, anında iş bulduğun, "diplomanı göstersen yeter işe girmen için" sözlerinin tamamlı yalan..hemde koca bir yalan..sadece okurken farklısın, mezun olduğun an diğerlerinden farkın kalmıyor..aynı mücadeleyi veriyorsun işe girebilmek için..çalışırken farklı olduğunu kanıtlayabiliyorsun sadece, ama bunu mezun olduğun okulla ya da diploman ile değil; mesleğe bakış açın, bilgin, becerin, iletişim kabiliyetin, öğrenme isteğin, kendini geliştirebilmen, ekip çalışmasına verdiğin önem...diye çoğaltabileceğimiz özelliklerin ile yapabiliyorsun..

•  31-10-2008, 1:34 82271 Cevap 82244

Zennurse:

hacettepe hem. y.o 2007 mezunuyum arkadaşlar..bakanlığımızın( çok sevgili(!), saygıdeğer(!) ve sağlık çalışanlarının sorunlarını anında çözen(!), sağlık çalışanlarına önem veren(!)...vs. ) lütfedip yapacağı atamaları bekliyorum.. eğitimde söylenenler doğru, teorik bilgiyi iyi veriyorlar ama pratik anlamda pek birşey kazanamıyorsun..mezun olur olmaz hastanelerin peşinde koşuşturduğu, anında iş bulduğun, "diplomanı göstersen yeter işe girmen için" sözlerinin tamamlı yalan..hemde koca bir yalan..sadece okurken farklısın, mezun olduğun an diğerlerinden farkın kalmıyor..aynı mücadeleyi veriyorsun işe girebilmek için..çalışırken farklı olduğunu kanıtlayabiliyorsun sadece, ama bunu mezun olduğun okulla ya da diploman ile değil; mesleğe bakış açın, bilgin, becerin, iletişim kabiliyetin, öğrenme isteğin, kendini geliştirebilmen, ekip çalışmasına verdiğin önem...diye çoğaltabileceğimiz özelliklerin ile yapabiliyorsun..

işte bak ne güzel saymışın bu özellikleri..hocalarımız bizi bu özelliklere sahip olana kadar mezun etmiyorlar zaten. ben yine de farkımızın ortada olduğu görüşündeyim. bir hacettepeliye yakışır olmamız dileğiyle:)))

O GUZEL ASKERLIK ANILARINI ANLATACAGIN GUNLERI SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUM! SEN YETER KI CABUK GEL, BEN DINLEMEYE RAZIYIM :)

şafak 100
  •  03-11-2008, 23:09 82927 Cevap 82271

mesleği sev..hakkını vererek yap..kendine güven:) yok o okuldn mezunmuş..yok afilli diplomaymış, not ortalaması bilmem neymiş..önemi yok bunların..mezun değilsen arkadaşım, mezun olunca bana hak vereceksin:)

•  27-11-2008, 22:33 87069 Cevap 82927

Zennurse:

mesleği sev..hakkını vererek yap..kendine güven:) yok o okuldn mezunmuş..yok afilli diplomaymış, not ortalaması bilmem neymiş..önemi yok bunların..mezun değilsen arkadaşım, mezun olunca bana hak vereceksin:)

mezunum canım ben de 2008 mezunuyum tanışıyor da olabiliriz belki

şafak 100
  •  29-11-2008, 17:40 87299 Cevap 87069

nursehacettepe.. olabilir:)
  •  29-11-2008, 19:50 87321 Cevap 80861

arkadaşlar kusura bakmayın ama ben de 9 eylül ünv. mezunuyum ne farkınız varmış bizlerden çokkkkkkkkkkkkkk merak ettim doğrusu...sizi pratisyen hekim olma isteği gibi bir kapris içinde gördüm nedense yok o kadar bilgiye sahipmişsiniz falan komik bunlar...arkadaşlar onlar kadar iyi bilgiye sahip olmanız gerekmez iyi birer hemşire olun yeter bunun içinde hacettepe mezunu olmaya gerek yok....
  •  30-11-2008, 1:30 87371 Cevap 87321

sanem38..bende aynı şeyleri söylüyorum zaten..farkı gösterecek olan mesleki becerilerdir..hangi okulda okuduğun değil gerçek bir hemşire olup olamaman önemli..gerisi zaten hikaye..
  •  30-11-2008, 1:32 87372 Cevap 87321

sanem38..bende aynı şeyleri söylüyorum zaten..hava atmak için açılmadılarki burayı..önceki mezunların ne yaptıklrını merak ettiler..laf söylemen gerekmezdi..
  •  30-11-2008, 1:36 87373 Cevap 87321

arkadaşım..amaç hava atmaya çalışmak değil önceki mezunların ne yaptığını öğrenmek..hem bende aynı şeylerden bahsettim..iyi okumadan yorum yapman hatalı bir davranış..hemşire önyargıdan uzak olmalı..
  •  15-12-2008, 20:08 88932 Cevap 87321

sanem38:
    arkadaşlar kusura bakmayın ama ben de 9 eylül ünv. mezunuyum ne farkınız varmış bizlerden çokkkkkkkkkkkkkk merak ettim doğrusu...sizi pratisyen hekim olma isteği gibi bir kapris içinde gördüm nedense yok o kadar bilgiye sahipmişsiniz falan komik bunlar...arkadaşlar onlar kadar iyi bilgiye sahip olmanız gerekmez iyi birer hemşire olun yeter bunun içinde hacettepe mezunu olmaya gerek yok....

yarası olan gocunur derler bu lafı severim :)) başarılar sana canım

şafak 100
  •  27-12-2008, 10:46 90431 Cevap 88932

Arkadaslar kusur bakmayin... Ben hollanda yasiyorum bende Hemsirelik bolumu okuyorum yani son senem. Ama hemsirelik icten gelen bisey olur.. Onemli olan hasta yatan insanlar onlara sevgile yaklasiyonmu! Yanlis unuformayi giyinim hava atmak degil!!!!!

Bu is yapan herkez bilgi sahiptir yoksa baba hayrina sana hemsirelik diplomasi vermezler! Ama burda okudugum gibi bazen insanlar okudugu bolumle hava atiyor sana katiliyorum SANEM38!!!\

Sevgilerimle Pinar!

•  28-12-2008, 0:34 90509 Cevap 87321

sanem38:

zaten bizim kastettiğimiz de hacettepenin kaliteli hemşireler çıkardığı yönünde..aynı senin dediğin gibi..o kadar iyi bir eğitim aldıkki mezunların hepsi bu anlamda çok kabiliyetli arkadaşım..zaten bizlerden biriyle karşılaşınca farkı sende göreceksin.mesleğini en iyi şekilde temsil etmen dileklerimle.. 

•  28-12-2008, 21:29 90592 Cevap 82244

zennurse zennure olabilirmisin acaba??? bende hacettepe 2007 mezunuyum.mükemmel bir eğitim aldık.hiç kimse bunu inkar edemez.hacettepeli farkını belli eder.ordan mezun olmay veya mezun olan birisiyle çalışmayanlar bilemezler bu farkı
  •  29-12-2008, 1:46 90607 Cevap 82271

selam arakadaşlar ben de 2005 mezunuyum siteyi uzun zamandır ama aralıklı olarak takip ediyordum henüz üye olabildim Embarrassed 2 yıl hacettepe de çalıştıktan sonra gazi ye geçtim şu an yoğun bakımda çalışıyorum. gazi de yönetim kadrosunda bulunanların hacettepe mezunları olması elbette sevindirici. bir hacettepeli olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim kı eğer yeterli kişisel donanıma sahipseniz(iletişim becerileri,empati,genel kültür vs vs...) bunu mesleksel donanımınızla birleştirdiğinizde(ki bu konularda okulumuzun angaryalarla yüklü olsa da hassasiyetiWink yadsınamaz) farkedilmeniz ve desteklenmeniz konusunda çok zorluk yaşamıyorsunuz. Elbette bu donanımlara sahip olmak için hacettepe mezunu olmak elzem değil ancak okulumuzun da bu konularda fark yarattığı da ortada.

Dedim artık bilgiden yana eksiğim yok
    Şu dünyanın sırrına ermişim az çok
    Derken aklım geldi başıma, bir de baktım
    Ömrüm gelip geçmiş, hiçbir şey bildiğim yok
  •  29-12-2008, 21:29 90676 Cevap 90592

miss panic:) senin adın neydi?
  •  29-12-2008, 22:13 90682 Cevap 87321

arkadaşım sinirlen me bu kadar,biraz abartılmış ama senin de bu kadarr sinirleneceğin bişey yok yani sen sinirinden abartmişsın da kendini pratisyen gibi görmeye çalışan yok.ben de hacettepeliyimm ama bu kaprise kapılan göemedim.ama ben ce de hacettepenin eğitimi çok iyi sınav sistemimizi görürsen sen de hak vereceksin.kesinlikle test olmaz, tamamı açık uçlu 60 70 soru....soruya yarım sayfa cevap yazıyosun sorunun cevabı 0.5 puan.... ben başka hiç bir üniversitede bunu görmedim...böyle sıkılınca okul dönemi bilgiler daha kalıcı oluyor.

•  29-12-2008, 22:17 90686 Cevap 90592

arkadaşım katılıyorum sana ......zennure sensin galiba...yani ben söylemiyorum,benle çalışanlar söylüyor farkı...ama devamında kendini geliştirmek önemli...ama iyi bi başlanguç yaptığımız doğru bance
  •  29-12-2008, 22:21 90688 Cevap 87371

arkadaşim keşke sağlık bakanlığı mesleki bilgiyi ölçen bi metod kullansa  atama yapıyoken o zaman ak kara belli olurdu da işte!!!!!!!!

bi hacettepeli olarak en çok istediim buWink

•  29-12-2008, 23:23 90696 Cevap 90676

BEN FİGEN ZENNURE:)
  •  03-01-2009, 23:45 91204 Cevap 90696

:) tekrar karşılaşmak çok güsel Figen..inan bana..neler yaptn görüşmeyeli??
  •  14-05-2010, 18:07 171038 Cevap 90682

dersleriniz gercekten cok zor mu cok merak ediyorm

sağlık meslek lisesini  blm 1. olrak tamamlycğm.h.ü. hem. istiyorm.

okulu bitrmek gercekten zor mu?

•  14-05-2010, 19:07 171048 Cevap 171038

ben hacettepe mezunu değilim ama hacettepenin hemşirelik eğitimi üniversiteler arasında en kaliteli olanı

Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  20-05-2010, 13:08 171906 Cevap 171048

ben 79 kolej mezunuyum nerde isterseniz gelirim

•  20-05-2010, 17:10 171954 Cevap 171906

nevin serçe bende hacettepe sağlık kolleji mezunuyum.1984 numunede çalışıyorum. siz nerede çalışıyorsunuz. derslerinizde başarılar saygılar sevgiler.
  •  18-06-2010, 10:55 179116 Cevap 90592

Arkadaşlar merhaba.Bende 1997 hacettepe mezunuyum ve bir ilçe devlet hastanesinde 11 yıldan beri  çalışıyorum. Meslek yaşantısında tabiki eğitim çok önemli ancak kişilikte bir okadar önemli bence .Bizim mesleğimiz diğer mesleklerden çok farklı .doğasında insan sevgisi barındırması gerekmekte.Eğer içinizde insan sevgisi varsa, mesleğinizi isteyerek seçmişseniz ve bunun üzerine kaliteli bir eğitimde eklenmişse bu farkınız tabiki çalışma hayatınızda belli olur. Şu an eğitim hemşiresi olarak çalışıyorum daha rahatım ama hastalarla olmayı onlara bakım vermeyi, mesleğimi konuşturmayı çok özlüyorum.Burada çalıştığım sürece şunu gördüm :hastaya hasta merkezli,  bütünsel yaklaşan hemşire sayısı parmakla sayılacak kadar azdı.oturup hastaları çekiştiren ancak hastaya gerekli bakımı vermeyen hemşire arkadaşı çok gördüm.hatta okulda öğrendiğimiz yapılması gereken hemşirelik uygulama ve bakımlarını neden yaptığımı eleştiren,bunları yaparsam hastaların yine isteyeceğini söyleyen, hastalarda cinsiyet ayrımı yapan arkadaşları da gördüm.Ama yılmadım hep en iyisini yapmaya çalıştım ve yapacağımda.Başta da söylediğim gibi önce kendinizi sonra çevrenizi ve mesleğinizi severseniz ve bunu aldığınız eğitimle harmanlarsanız kim tutar sizi...... sevgilerimle
  •  03-07-2010, 23:08 183303 Cevap 90592

kesinlikle katılıyorum mükemmel bir eğitim aldık ve hacettepe mezunu olmak bir ayrıcalıktır teorik tam ama biraz pratik eksiği ile mezun oluyoruz ama çabuk toparlıyoruz durumu hacettepelilere laf atan arkadaşım gelsinde hacettepe mezunuyla çalışsın bakalım farkı görsün... KİM NE DERSE DESİN HACETTEPE MEZUNU OLMAK BİR AYRICALIKTIR....

Bu arada 2008 mezunuyum şanlıurfada çalışıyorum

•  07-08-2010, 10:26 190945 Cevap 183303

ben bi erkek'im  bana göre cok ters bi meslek ama eski bi hocamım ısrarı üzerine hacettepe hemşireliği yazdım  devlette çalışamayı düşünmüyorum özelde çalışsam kaç para ile başların benim için para önemli cok severek yapabileceğim bi meslek değil ama parası iyiyse işler değişir.bide 1 sene ing hazırlık görüyoruzya  ingilizceyi iyice öğrete biliyolarmı ben cok istiyorum ing öğrenmeyi.ek oalrka hacettepeli olmamızın bi avantajı olmuyorsa  gitmiye bilirm benim için cok önemli cabucak cevap yazarsanız sevinirim.
  •  07-08-2010, 13:24 190967 Cevap 190945

Kimsenin tavsiyesi ya da ricası üzerine böyle birşey yapma, otur uzun uzun düşün ve uzmanlardan yardım al... Bu düşüncelerle seçmemen gereken bir meslek. iyi günler
( Toplam 38 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle