Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

SAĞLIK BAKANLIĞI TAYİNİ BU HAFTAMIŞ

Son Mesajınız 12-01-2011, 13:43 ncy.glçr tarafından gönderildi. 5 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  19-01-2009, 0:31 93047

SAĞLIK BAKANLIĞI TAYİNİ BU HAFTAMIŞ

arkadaşlar ocak ayı demişler en sonunda duyduk bi tarih ocak ayı içinde sağlık bakanlığı ataması geliyo şükür....  

Sağlık Bakanlığı, 657�ye tabi devlet memurları için 2009 yılı Ocak ayında da dönem tayini yapacak. Mazeret tayinleriyle ilgili olarak da genelge yayınlayan Bakanlık, bildirim yapılmadığı takdirde mazeret durumunu bitmiş kabul edecek.

Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü yılda iki kez, haziran ve eylül aylarında yapılan dönem tayinini ocak ayı için de yapacak. Her yıl için üç kez gerçekleştirilecek tayin hakkından sadece 657 Sayılı Kanun�a tabi çalışan devlet memurları yararlanabilecek. Yerleştirme işlemi, hizmet puanı esas alınarak yapılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Personel Genel Müdürü Dr. Hakkı Öztürk şunları söyledi:
    �657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu�nun genel uygulamasını yansıtan bir çerçeve yönetmeliğimiz var; �Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmasına Dair Yönetmelik.� Bu yönetmelik yılda iki kez, haziran ve eylül aylarında dönem tayinini öngörüyor. Fakat Sağlık Bakanlığındaki mecburi hizmet atamaları ve bu atamalardaki personelin yer değiştirme talepleriyle ilgili olarak yaptığımız uzun çalışmalardan sonra bu Yönetmelikten bağımsız, sadece 657 Sayılı Kanun�a göre istihdam edilen devlet memurları için 
    haziran ve eylül aylarına ek olarak bir de ocak ayı için dönem tayini planlanıyor. Mevzuat düzenlemelerimizi yapıyoruz ve bu hafta içinde dönem tayini yapmayı planlıyoruz.�

•  19-01-2009, 15:54 93104 Cevap 93047

Cevap : SAĞLIK BAKANLIĞI TAYİNİ BU HAFTAMIŞ

.............................
  •  19-01-2009, 16:43 93113 Cevap 93104

bu umarım kpss nin sağlık bakanlığı atamasıdır,devlet hast.içindir yani bunu umuyorum bekleyen pekçok

arkadaş gibi...

•  19-01-2009, 18:02 93121 Cevap 93047

selamlar eşim astsubay , bende 4b li olarak calışıyorum.öğrenmek istediğim  sağlık bakanlığına bağlı 657  4 b ye tabi olanlarda eş durumundan tayin hakkına sahipler mi?bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler.
  •  20-01-2009, 15:43 93265 Cevap 93121

merhabalar.yeni yasa tasarısında benim anladığım özellikle asker ve polis eşlerine eş durumu tayini hakkı verilecek.sanırım seçimlere kadar yürürlüğe girer diye düşünüyorum.

•  12-01-2011, 13:43 211980 Cevap 93104

SAGLIK BAKANLIGI  ANKARA

1983 tarihinde Yozgat saglık meslek lisesinden mezun oldom  kısa birsüre Artvin devlet hastanesinde çalıştım daha sonra Ankarada çaliştım ailevi nedenlerden dolayı kurum degiştirdim şuan Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesinde çalışmaktayım maddinedenlerden dolayı emekli olamıyorum .Ailemin ankarada olmasından dolayı tekrar Ankara iline tayinimi olmasını canı gönülden istiyorum

Saygılarımla

NURTEN BASAT

RSS haberlerini XML olarak görüntüle