Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,358 hemşire olduk

şunda ARA

Sağlık bakanın Recep AKDAĞ'ın genel olarak çalışmalarından memnun musunuz? neden?

Son Mesajınız 31-01-2009, 20:58 Necla Güvence tarafından gönderildi. 7 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  29-01-2009, 15:52 94244

Sağlık bakanın Recep AKDAĞ'ın genel olarak çalışmalarından memnun musunuz? neden?

Ben memnunum.

Çünkü;

Özel tıp merkezlerine ailemi çok rahat muayene ettirebiliyorum.

Sigortalıyım .Her eczaneden ilaç alabiliyorum.

Ama hala 10 senedir hala atama bekliyorum herhalde puanı düşük aldığımdan ve heryeri işaretlemediğimdendir.

benden bu kadarlık şimdilik..

hadi arkadaşlar

artı ve eksileri görelim sağlık bakanlığımızın...

Hayır demesini bilmeyenin Evet nin bir anlamı yoktuuuurr anlayana
  •  29-01-2009, 22:47 94292 Cevap 94244

Cevap : Sağlık bakanın Recep AKDAĞ'ın genel olarak çalışmalarından memnun musunuz? neden?

TOPLUM İÇİN ÇOK FAYDALI İŞLER YAPTIĞINI İNKAR ETMEMEK GEREKİR AMA TVDE O KADAR ATAYACAK HEMŞİRE VE SAĞLIK PERSONELİ BULAMADIĞINI SÖYLÜYOYA ÇİLEDEN ÇIKIYORUM GÖRENDE HER AY BAŞI ATAMA OLUO SANIR

•  29-01-2009, 23:19 94296 Cevap 94244

Cevap : Sağlık bakanın Recep AKDAĞ'ın genel olarak çalışmalarından memnun musunuz? neden?

kesinlikle memnun değilim. performans sistemini getirip doktor meslektaşlarına kıyak yaptı bizlere ise sus payı diye komik bir rakamı reva gördü. çok övündüğü sağlıkta dönüşüm politikası da sağlığın özelleştirilmesinden başka birşey değildir
    Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  30-01-2009, 10:10 94306 Cevap 94296

yaptığı iyi şeyler inkar edilemez.. sağlık ocagında çalışıyorum iki yıldır inanılmaz dönüşümler yaptı aşıların hepsi özel halk çok memnun ama çalışanı eziyor.. istanbulda çalışanlar bilirler gebliz olayı.. en önenlisi de sözleşmeli personelin hakları madur durumu.. bu durum onunla ilgili iyi düşüncelerimi yok ediyor çok kızıyorum hatta değişmesini istiyorum yaa yeter artık........
  •  30-01-2009, 11:52 94314 Cevap 94306

bircok güzel faaliyeti var gercekten ama yapması gerekende cok sey oldugu inkar edilemez mesela atama dönemleri insanlar okulu bitirdikten 6-7 ay sonrası atama söz konusu oluyo artk herkes bildiğini unutuyor. ayrica sözlesmeliler konusunda bunu bilerek calişmaya basladılar diyor sanki baska sansimiz var gibi....biraz calısanıda düşünmeli bence

•  30-01-2009, 12:39 94316 Cevap 94314

Çok güzel yorumlar bunlar

diğer arkadaşlar da katılsın lütfen..

Hayır demesini bilmeyenin Evet nin bir anlamı yoktuuuurr anlayana
  •  30-01-2009, 14:06 94330 Cevap 94316

MERHABA arkadaşlar atama konusunda ilk başlarda sağlık bakanına yükleniyoruz bende dahil.

ben aslında yeni yeni anlıyorumki sağlık bakanına yüklenmek yerine

bize pay ayırmak istemeyen giderler dönerden karşılanacaksa evet diyen

maliye bakanıdır bunu yeni anladım yaptığım videoya sağlık bakanımızın

değil maliye bakanının fotoğrafını koymam gerekiyordu...

sağlık bakanı o gün çıktığı tv programında maliye bakanı ile tartıştığını

söyledi..haberlerdede görüyoruzki atama konusunda maliye bakanlığı adı geçtiği anda konu tıkanıyor esas düğüm orda sanki..... 

sağlık bakanından memnunum çünkü geçmiş yıllarda sağlığa verilmeyen

önem hemşireye verilmeyen değer şimdi veriiliyor ....sağlık çalışanının

arkasında , sağlık çalışanına önyargının şiddetle karşısında

duruyor ve bunu hemen hemen her konuşmasında yineliyor....ayrıca fatih beyin ilk mesajına katılıyorum  ,çocukken hatırlıyorum ilaç kuyruklarında bir kez

daha hasta oluyorduk bunları görmemezlikten gelemem....sağlıcakla kalın

•  31-01-2009, 20:58 94460 Cevap 94296

iris:
    kesinlikle memnun değilim. performans sistemini getirip doktor meslektaşlarına kıyak yaptı bizlere ise sus payı diye komik bir rakamı reva gördü. çok övündüğü sağlıkta dönüşüm politikası da sağlığın özelleştirilmesinden başka birşey değildir
    Size katılıyorum ,bize 500_600 TL VERİRKEN Dr lere 2000_5000 veriyor  ben bundan hiç memnun değilim...
RSS haberlerini XML olarak görüntüle