Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,342 hemşire olduk

şunda ARA

İNFÜZYON POMPASI

Son Mesajınız 07-04-2009, 19:10 freyza tarafından gönderildi. 9 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  07-06-2007, 19:45 9428

İNFÜZYON POMPASI

BİZLER YOĞUN BAKIMA İNF. POMPASI ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ ANCAK HANGİSİNİ ALACAĞIMIZI BİLEMİYORUZ BU KONUDA TAVSİYESİ OLAN VARMI HANGİ FİRMADAN HANGİ ÖZELLİKTE OLANI ALALIM DENEYİMLİ ARKADAŞLARIN ÖNERİLERİNİ BEKLİYORUM
    AŞKLARIDA DEVRALIRLARMI ACABA KALP NAKLİ YAPTIRANLAR?
  •  07-06-2007, 22:46 9441 Cevap 9428

Cevap : İNFÜZYON POMPASI

SLM BİZDE İNF POMPA KULLANIYORUZ AMA ACİL BİRİMDE.BİZİM Kİ ABOUTT MARKA VE ÇOK MEMNUNUZ.TEK MAYİ DE GÖNDERİLEBİLİYO SEKONDER İKİNCİ DE,KAN ,TAZE DONMUŞ PLAZMA YANİ İSTEDİĞİN HER MAYİYİ.SAATTEKİ MAYİ MİKTARINI AYARLIYON SADECE.ŞAYET DÜŞÜNÜRSENİZ DAHA AYRINTILI BİLGİ EDİNE BİLİRİM

•  08-06-2007, 1:07 9456 Cevap 9428

SARF MALZEMELERİ

Abbott hastane ürünleri, intravenöz (IV) ilaç ve uygulama sistemlerini, irrigasyon sıvı ve ekipmanlarını, anestetikler, yoğun bakım, antienfektif ve diğer medikal ürünlerini kapsamaktadır.

Abbott, Anestezi ürünlerinde dünya lideridir. 1997 yılı başında inhalasyon anestezisinde çok büyük bir gelişmenin ürünü olan Sevoflurane (SEVORANE) tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de piyasaya verilmiş ve anestezi camiasında büyük bir memnuniyet yaratmıştır. Bu ürünler arasında halen Türkiye’de de ruhsatlı bulunan ve en fazla kullanılan inhalasyon anestetiği; İsoflurane (FORANE) ve ayrıca Enflurane (ETHRANE) bulunmaktadır. Bunlardan başka, Abbott dünyada en fazla kullanılan indüksiyon anestetiği olan PENTOTHAL’i narkotik analjezik FENTANYL’i ve bir dizi başka anestetik ile birlikte anestetik ürünlerin uygulama araçlarını ilk bulan firmadır.

Hastane ürünleri grubu anestezi alanında kullanılan Artracurium adlı kas gevşetici ve Propofol adlı intravenöz indüksiyon ajanını pazarlamaktadır.

Abbott, intravenöz sıvı veya ilaç akışını kontrol eden infüzyon pompa sistemlerinde de liderdir. Volümetrik infüzyon pompaları Abbott tarafından ülkemizde ilk kez 1989 yılında klinik kullanıma sunulmuştur.

Abbott, pompa çeşitliliği, set çeşitliliği, güçlü teknik hizmet kadrosuyla ve halen kullanımda bulunan yaklaşık 10.000 adet infüzyon pompasıyla ülkemizde de bu alanda liderdir.

Abbott Laboratuarları Teknik Hizmetler Bölümü’nün Haziran 2000 tarihinden bu yana ISO 9002 belgesi bulunmaktadır.

Hasta kontrollü ağrı pompası (PCA) gibi yüksek teknolojiler, Abbott’a piyasa liderliğini getirmiştir. PCA, hastanın reçetelenen ağrı kesici ilaçları; operasyon sonrasında, doğumda veya kanser ağrılarında kendi kontrolünde kullanabilmesine izin veren elektronik bir uygulama sistemidir. Bu sistem, çok daha düşük bir ilaç alımı yanında, hastanın daha rahat olmasını sağlamakta, toplam ilaç kullanımını ve işgücü masraflarını azaltmaktadır.

Bunların dışında, Abbott’un hastane ürünleri arasında yer alan pek çok ürünü arasından başlıcaları şunlardır:

Yoğun bakım ürünleri (OPTICATH, TRANSPACI KATATERLER): Yoğun bakım ünitelerinde ve cerrahi alanında kardiyopulmoner fonksiyonları görüntüleyen ekipmanlardır.

RECEPTAL : Kapalı disposable Line aspirasyon sistemi. Hastane infeksiyon kaynağı aspirasyon atıkları için önemli bir çözüm oluşturur.

CALCITRIOL : Hemodiyaliz hastalarının kullandığı enjekte edilebilir tek kalsitriol şeklidir.

VANCOMYCIN : Gram pozitif bakterilere karşı kullanılacak hastane antibiyotiğidir.

DOBUTAMINE : Organik kalp hastalığı veya cerrahi kalp girişimlerinden kaynaklanan deprese olmuş kontraktilite sebebiyle, kalp yetmezliği olan erişkinlerin kısa dönem tedavisine destek için parenteral terapi gerekli olduğunda endikedir.

Reviparin (CLİVARİNE): Clivarine, derin damar trombozunun önlenmesinde ve tedavisinde düşük moleküler ağırlıklı bir heparindir.

Abbott’un en hızlı büyüyen bölümlerinden birisi de Medikal Beslenme Ürünleri bölümüdür. Oral yoldan gıda alamayan ya da ek beslenme ihtiyacı içindeki kişiler için tam ve dengeli beslenmeyi sağlamak amacıyla kullanılan bu ürünler, ağız yoluyla veya nazo-gastrik tüp ile alınabilirler.

Abbott, medikal beslenme ürünleri ve bunlarla ilgili ekipmanda tüm dünya çapında endüstri lideridir. Bir kısmı Türkiye’de de pazarlanmakta olan bu ürünlerin arasında değişik tadlarda bulunan komple yetişkin beslenme sıvısı olan ENSURE ile GLUCERNA, NUTRENA, SUPLENA, PULMOCARE ENRICH, OSMOLITE gibi çeşitli hastalıklara özel beslenme ürünleri yer almaktadır. Bu ürünler alımı kolaylaştırmak amacıyla özel tadlarda formüle edilmiştir.

BiRlİkTeN KuVvEt DoĞaR
  •  08-06-2007, 16:46 9497 Cevap 9428

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için gerçekten teşekkür ederim .abbott benimde güvendiğim bir marka .ISIK kullanımla ilgili biraz daha ayrntılı bilgi verebilirsen sevinirim.şimdiden teşekkürler.
    AŞKLARIDA DEVRALIRLARMI ACABA KALP NAKLİ YAPTIRANLAR?
  •  16-03-2009, 17:22 106150 Cevap 9497

Ewet ışıktan korumalı setide mevcut.. bir cihaz ile aynı anda ve ardışık olarakta mayi göndere biliyorsunuz... sette  hava verdiğinde ve tıkandıgında cihaz uyarı verebiliyor...  Türkçe kullanımada sahip.... cihazın en büyük özellikleri ise ilacın cinsine hastanın yaşına ve kilosuna görede ayaralıyabiliyor ve zaman ayarlayıcı özelliği de var yani: bir mayi zaman ayarı yapabilme hızını otamatik ayarı yapabilme gibi birçok özelliği mevcuttur. 4 5 tane infüsyon popaları arasından en saglıklı ve güvenilir olanı abboott'tur.. ve Türkiye genelinde bildigim kadarıyla 25000 adet bulunmaktadır.

•  16-03-2009, 21:24 106195 Cevap 106150

infüzyon pompaları ile kan ürünleri gönderilmeyeceğini biliyorum sadece mai gönderilir.
    akıllı kadın başı erkek omzuna ağır gelir:)
  •  06-04-2009, 0:11 108399 Cevap 106195

ABBOTT TEKNİK ELEMANLARI KULLANIM KONUSUNDA UYGULAMALI EĞİTİM VERİYOR,SORUN ÇIKTIĞINDA DAİMA RAHATÇA YARDIM ALIYORSUNUZ.KAN TRANSFÜZYONU KONUSUNDA ABBOTT'UN NORMAL KAN SETİYLE YAPILAN TRANSFÜZYONLA KARŞILAŞTIRMALI BİR ÇALIŞMASI VAR;HERİKİ TRANSFÜZYONDA ŞEKİLLİ ELEMENLARIN PARÇALANMASI ARASINDA FARK OLMADIĞI GÖRÜLMÜŞ,HASTANENİZE ÇALIŞAN ABBOTT TEKNİK ELEMANI VARSA BU ÇALIŞMANIN METNİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.
  •  06-04-2009, 0:14 108400 Cevap 108399

CÜMLE BERBAT OLMUŞ."ŞEKİLLİ ELEMANLARIN PARÇALANMASI AÇISINDAN FARK OLMADIĞI GÖRÜLMÜŞ"YAZACAKTIM.
  •  06-04-2009, 21:00 108523 Cevap 108400

ben bunu bilmiyodum gerçekten ilk defa duyuyorum. firmadan  bu konuda bende bilgi alayım.bilgilendirdiğin için teşekkür ederim
    akıllı kadın başı erkek omzuna ağır gelir:)
  •  07-04-2009, 19:10 108655 Cevap 108523

freyza_banu:
    ben bunu bilmiyodum gerçekten ilk defa duyuyorum. firmadan  bu konuda bende bilgi alayım.bilgilendirdiğin için teşekkür ederim

ilginç...

RSS haberlerini XML olarak görüntüle